Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Prömiyeri BİFO ile yapacak
Prömiyeri BİFO ile yapacak
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Krzysztof Penderecki’nin Trompet Konçertinosu’nun ülkemizdeki ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.
Kültür Sanat 3 Şubat 2018 - 11:55

20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren ürettiği eserlerle kendi ekolünü yaratan Krzysztof Penderecki'nin dünya prömiyeri 2015 yılında yapılan Trompet Konçertinosu'nun ilk seslendirilişi 8 Şubat’ta ‘BİFO ile Bir Prömiyer’ konserinde gerçekleştirilecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın (BİFO) her sezon birbirinden özel yapıtları repertuvarına eklemesine vesile olan prömiyerler dizisi kapsamındaki konser, bestecilere ve esin kaynaklarına saygıyla oluşturulmuş özel bir program içeriyor. Konser, Alban Berg'in ‘İlk Dönemden Yedi Şarkısı’ ile başlayacak ve ülkemizin umut vadeden şan sanatçılarından biri olan Burcu Hancı sahnede olacak.

Prömiyerde ise trompetin dünyaca ünlü yıldızı Gábor Boldoczki'yi izleme fırsatı bulacağız. Çağdaş repertuvara olduğu kadar barok ve klasik döneme olan hâkimiyetiyle ilgiyle izlenen Boldoczki, bu konserde Mozart'ın Mi bemol Majör Konçerto'sunu da seslendirecek.