Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
PSM Caz Festivali başlıyor
PSM Caz Festivali başlıyor
PSM Caz Festivali, bu hafta John McLaughlin & The 4th Dimension ve Kürşad Deniz Trio ft. Sibel Köse performanslarıyla başlıyor.
Kültür Sanat 15 Nisan 2019 - 10:51

“Her müziğin cazı” sloganıyla düzenlenecek PSM Caz Festivali, bu hafta John McLaughlin & The 4th Dimension ve Kürşad Deniz Trio ft. Sibel Köse performanslarıyla başlıyor. John McLaughlin & The 4th Dimensio, 25 Nisan’da Zorlu PSM’deki Turkcell Sahnesi’nde dinleyicilerle buluşacak. 1960'ların başında Londra'da başlayan kariyerini 1970'lere yaklaşırken New York'a taşıyan McLaughlin, Miles Davis'in grubuna katıldı. Kurduğu Mahavishnu Orchestra ile bugüne kadar Al Di Meola, Paco de Lucia, Carlos Santana ve Hintli tabla ustası Zakir Hüseyin gibi isimlerle yürüttüğü ortak çalışmalarla anılan sanatçının; “En İyi Doğaçlama Caz Solo” kategorisindeki Grammy ödülü de bulunuyor. Konser 21.00’de başlayacak.

Hem yerel hem de uluslararası sahnenin değerli isimleri ile birlikte prestjli festival ve mekanlarda performanslar sergileyen Kürşad Deniz, 26 Nisan akşamı Zorlu PSM’de bulunan touché'ye konuk olacak. Deniz'e bu konserde, caza adanmışlıklarını ve farklı oluşumlarda edindikleri deneyimi bir potada eriten değerli müzisyenler eşlik ediyor. Geniş yelpazedeki repertuvarlarını geleneğin içinden gelen düzenlemeler ve müzisyenlerin bireysel yaratıcılıklarını uyum içinde ifade etmeleriyle geliştiren Kürşad Deniz Trio, Sibel Köse'nin muhteşem vokali ile PSM Caz Festivali'nde olacak.

Konser, 21.30’da başlayacak.