Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pulitzer Ödüllü oyun İyi Geceler Anne izleyiciyle buluşuyor
Pulitzer Ödüllü oyun İyi Geceler Anne izleyiciyle buluşuyor
Ankara Sanat Tiyatrosu 56. yılını Lale Mansur ve Gizem Aldemir'in başrolünde yeraldığı 'İyi Geceler Anne' oyunu ile 9 Ekim'de İstanbul'da bulunan Artı Sahne'de açıyor.
Kültür Sanat 6 Eylül 2018 - 10:32

Marsha Norman tarafından yazılan Pulitzer Ödüllü oyun ‘İyi Geceler Anne’, bir anne-kız ilişkisi üzerinden hayat, umut, umutsuzluk, ölüm meselelerine derinlemesine iniyor. İki kadının, evde ve birbirlerinde sıkılmış hayatları tansiyonu yüksek bir psikodrama yoluyla seyirciyi özel bir yolculuğuna çıkarıyor. Lale Mansur ve Gizem Aldemir'in yer aldığı oyunu Yeşim Özsoy yönetiyor. Işık Tasarımı Yüksel Aymaz'a, Sahne Tasarımı Selim Cinisli'ye ve Müzik Tasarımı da Çağrı Beklen'e ait.

İyi Geceler Anne’nin Ekim ayındaki programı şöyle:

9 Ekim / Artı Sahne İstanbul
11 Ekim / Selçuk Bel. Efes Tiy. Fest.
12 Ekim / Konak NHKM
19 Ekim / Baba Sahne
26 Ekim / Trump Towers
27 Ekim / AST sahnesi
28 Ekim / AST Sahnesi

iyigeceleranne2
OYUN HAKKINDA

1983 senesinde Amerika'da Broadway'da Tom Moore tarafından sahnelenen oyun, Amerikalı oyun yazarı, aktivist ve eğitimci Marsha Norman'ın en fazla sahnelenen oyunlarından biridir. New York Times tarafından “iki çorak karakteri alıp klasik bir trajedi kadar amansız bir dramatik formata oturttuğu” için övgü toplayan oyun, sanat alanında dünyanın en önemli ödüllerden biri olan Pulitzer Ödülü dışında pek çok adaylık ve ödül kazanmıştır ve yazarın en fazla çevrilen oyunlarından biridir.