Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rasim Öztekin’den kızı Pelin Öztekin’e destek
Rasim Öztekin’den kızı Pelin Öztekin’e destek
Emel Çölgeçen ve Pelin Öztekin’in başrollerini paylaştığı ProjectAs Prodüksiyon imzalı ‘Aslında Özgürsün’ oyunu prömiyer yaptı. Usta oyuncu Rasim Öztekin de prömiyere katılarak, kızına destek verdi.
Kültür Sanat 5 Şubat 2019 - 16:45

Duygu Asena'nın aynı adlı kitabından uyarlanan, heyecanla beklenen oyun, 80 dakikalık eğlence dolu ve yüksek tempolu sunumuyla tüm alkışları topladı! Yeni jenerasyon da Duygu Asena'yla tanışmış oldu. Yönetmenliğini Ali Kemal Güven'in üstlendiği oyunun ilk gösterimine ilgi yoğundu. Emel Çölgeçen ve Pelin Öztekin'in bu heyecanlı gününde, onları izleyenler arasında Rasim Öztekin ve Esra Kazancıbaşı, Demet Akbağ, Oya Başar, Derya Alabora, Ayça Erturan, Betül Arım, Celil Nalçakan, Evrim Alasya, Ferhan Şensoy, Gülhan Tekin, Burcu Gönder, Gülsüm Alkan, Ömer Filikçi, Sarp Can Köroğlu, Seray Gözler, Sercan Badur ve Yasemin Şefik gibi sanat camiasının önde gelen isimleri de vardı.

dsc_6739

Pelin Öztekin (solda) ve Emel Çölgeçen

‘HELAL OLSUN DİYORUM’

Rasim Öztekin, kızıyla çekildiği bir fotoğrafı prömiyerin ardından Instagram hesabından paylaşarak, “Dün akşam canım kızım Pelin‘in prömiyeri vardı. İki kişilik oyun, harika iki performans. Tiyatroyu kuran gencecik insanlar, cesaretlerinden dolayı helal olsun diyorum. Ve bunun örnekleri o kadar çok ki. Haydi gençler, tiyatro yapan gençleri yalnız bırakmayın” dedi.

Seyirci bu eğlenceli oyunda özgürce konuşan iki kadının İstanbul'daki aşk maceralarına tanık oluyor. “Evli, mutlu, çocuklu Belgin (Pelin Öztekin)” mutfağında, “Tek taşımı kendim aldım Berna (Emel Çölgeçen)”nın ise yüksek plazalardaki kendilerini ve aşkı arayış hikayesi her anlamda renkli bir şekilde seyirciyle ilk buluşmasını gerçekleştirdi.