Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Refik Durbaş son yolculuğuna uğurlandı
Refik Durbaş son yolculuğuna uğurlandı
Şair, gazeteci ve yazar Refik Durbaş, son yolculuğuna uğurlandı.
Kültür Sanat 2 Aralık 2018 - 15:00

Tedavi gördüğü Medeniyet Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat eden Durbaş için Erenköy Galip Paşa Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.  Refik Durbaş’ın eşi Bilge ve oğlu Alican Durbaş’ın taziyeleri kabul ettiği törene, şairin yakınlarının yanı sıra kültür, sanat, edebiyat ve medya dünyasından birçok kişi katıldı.

Doğan Kitap Yayın Direktörü Cem Erciyes, cenazede yaptığı açıklamada daha önce Refik Durbaş’ın 2 eserini yayımladıklarını aktararak, “Kaybı hepimizi çok üzdü. Çünkü o hem şair hem yazar hem de bir dost olarak herkesin kalbinde yer etmiş birisiydi. Dolayısıyla kelimenin tam anlamıyla yeri doldurulamayacak kayıplardan birini yaşıyoruz” diye konuştu.

‘YERLİLİĞİ TEMSİL EDEN BÜYÜK BİR ŞAİRDİ’

Halk bilimi araştırmacısı, eğitimci ve yazar Sabri Koz ise “İyi bir şair, iyi bir insandı. En önemli özelliği de yerliliği temsil eden büyük bir şairdi. Ruhu şad olsun. Bizim ağabeyimizdi. Kendisini, kitaplarını ve şiirlerini çok severdim” ifadelerini kullandı.  Durbaş’ın cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından, Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

refik-durbas

AA

Son güncelleme: 11:38 - 03.12.2018
Etiketler