Sözcü Plus Giriş

Ressam İlknur Kazak’tan ‘Çizgiye Dair’ sergisi

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu İlknur Kazak, üçüncü kişisel sergisini Ankara'da açtı. Kazak'ın 'Çizgiye Dair' sergisi 10 Mart'a kadar Mustafa Ayaz Plastik Sanatlar Müzesi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Güncellenme: 11:39, 03/03/2019
Ressam İlknur Kazak’tan ‘Çizgiye Dair’ sergisi

Mustafa Ayaz Vakıf Müzesi, 10 Mart 2019 tarihine kadar Ressam İlknur Kazak’ı ağırlıyor. Kazak’ın bir desen sergisi olarak tanımladığı ‘Çizgiye Dair’, sanatseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

İlknur Kazak, ‘Çizgiye Dair’ sergisini yıl boyunca çalıştığı desenler ve eskizlerden oluşan bir seçki olarak hazırladı. “Genelde konulu çalışmalar değil, imgesel yüzler, reelden portreler, figüratif çalışmalar var içinde. Desen sergisi açmam için çok talep geliyordu, benim de hep düşlediğim bir şeydi.” şeklinde konuşan Kazak, resimlerinde genelde yağlı boya kullandığını ama desen çizmekten de asla vazgeçmediğini söylüyor. “Çünkü bütün resimlerin alt yapısında desen var. İyi bir deseniniz yoksa yaptığınız resimdeki hatalar hemen fark edilir. Üstünü ne kadar iyi boyadığınızın çok da önemi kalmaz.” diyen Kazak’ın sergisi 10 Mart 2019’a kadar sanatseverlerle buluşacak.

Yayınlanma Tarihi:11:38,