Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadir Tozlu, sevgisini şiirlerde yaşatıyor
Kadir Tozlu, sevgisini şiirlerde yaşatıyor
Yaklaşık 15 yıl önce şiir yazmaya başlayan edebiyat sitelerinin ve radyolarının 'Kadir Baba'sı Kadir Tozlu, bugüne kadar yüzlerce şiir ve 10 kitap ile sevgisini şiirlerde yaşattı.
Kültür Sanat 22 Ocak 2018 - 16:17

Emekli elektronik mühendisi olarak 2003 yılında başladığı edebiyat hayatına yüzlerce şiir sığdıran Kadir Tozlu ilk kitabı ‘Sevgipınarı' sonrasında 9 kitaba daha imza attı, 3 kitabı da baskı için hazırlanıyor.

Edebiyat sitelerinde başlayan şiir yolcuğunda içindeki sevgiyi paylaşmaya çalışan şair Kadir Tozlu'nun ‘Sevgi' temalı şiirleri radyo programlarında seslendirilerek de hayat buluyor.

‘HER DURUMDA SEVGİMİZİ GÖSTERMELİYİZ’

Günümüzde insanların hep şiddet olaylarıyla gündeme geldiğini belirten Tozlu, “Ne olursa olsun, her durumda sevgimizi göstermeliyiz. Ben şiir yazarken içimdeki duyguları, sevgiyi kağıda döküyorum. Yazdıkça mutlu oluyor, sevgiyi ve güzelliği ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Özellikle savaşların, şiddetin bitmediği bu günlerde hepimiz sevgiye ve güzel duygulara muhtacız” dedi.

kadirtozlu
EDEBİYAT DÜNYASININ ‘KADİR BABASI’

‘Sevgi' temalı şiirlerinde kız evlat hasretini de barından Kadir Tozlu, şiirleri ve karakteri ile büyük beğeni toplayarak, 3 erkek çocuğunun yanında sayısız da manevi kıza sahip. Öyle ki, sadece manevi kızları tarafından kendisine yazılmış olan şiirlerden 1 kitabı da bulunan Kadir Tozlu, edebiyat siteleri ve radyolarının “Kadir Baba”sı olarak da biliniyor.

Son güncelleme: 16:39 - 22.01.2018