Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rıza Rit devlet töreni ile uğurlandı
Rıza Rit devlet töreni ile uğurlandı
Yaşamını yitiren Türk Sanat Müziği sanatçısı Rıza Rit son yolculuğuna uğurlandı
Kültür Sanat 23 Nisan 2016 - 14:13

Devlet sanatçısı Rıza Rit için yıllarca şarkılarını seslendirdiği TRT İstanbul Radyosu'nda tören düzenlendi. Tören sonunda ünlü sanatçının en sevdiği şarkı seslendirildi.

Harbiye'de bulunan TRT İstanbul Müdürlüğü TRT İstanbul Radyosu Mesut Cemil Stüdyosu'nda düzenlenen törene Rıza Rit'in kızı Renan Rit, torunu Hande Rit, TRT sanatçıları ve sevenleri katıldı. Törende ünlü sanatçıdan eğitim alan TRT sanatçıları, duygusal anlar yaşadı.

 

CİHAN’da yer alan habere göre; törende konuşan TRT eski Genel Müdürü Cengiz Taşer, “Burada sevgili Rıza Rit'i son yolculuğuna uğurlamak için bir araya geldik. Böyle bir ölüm her zaman insanı şaşırtır. Hiçbir ölüm geç değildir. Her ölüm bütün dostları derinden etkiler. Benim de böyle bir ölüme hiç hazırlığım yoktu. İnsanlar yaşlandığı zaman gazetelerin arka sayfalarından okumaya başlarlar. Spor sayfasını okumak için değil, acaba dostlardan birisi aramızdan ayrıldı mı? diye. Ben de sevgili dostum Rıza Rit'i kaybettiğimizi öğrenince Anadolu Yakası'nda oturduğum için acaba yetişebilir miyim diye düşündüm. Fakat gönüllerimiz o kadar birbirine yakınmış ki, adeta bütün araçlar kuş olup uçtu. Hatta ben biraz daha erken İstanbul Radyosu'na geldim onu uğurlamak için” dedi.

Rıza Rit'in sahnede bulunan cenazesinin önüne gelen TRT sanatçıları, Rıza Rit'in Nice Bir Hasret ile Ruz-u Şeb Efgan Edeyim isimli şarkısını okudu. Usta sanatçının cenazesinin öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Feriköy Mezarlığı'nda defnedileceği öğrenildi.