Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rock yıldızı Prince hayatını kaybetti
Rock yıldızı Prince hayatını kaybetti
ABD'li pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson yaşamını yitirdi
Kültür Sanat 21 Nisan 2016 - 22:00

Dünyaca ünlü rock yıldızı Prince Rogers Nelson Minnesota’daki evinde ölü bulundu. Sanatçının basın sözcüsü “Efsanevi, ikonik Prince’in öldüğünü çok büyük bir üzüntüyle doğruluyorum” açıklamasını yaptı.

ÖLÜM NEDENİ HENÜZ AÇIKLANMADI

ABD polisi sabah saatlerinde Prince’in aynı zamanda stüdyo olarak kullandığı evinden acil sağlık yardımı çağrısı aldıklarını, Paisley Park Stüdyosu’na vardıklarında Prince’i asansörde hareketsiz halde bulduklarını belirtti. Acil yardım çağrısının yerel saatle 9:43’te yapıldığı, Prince’in ölüm saatinin kayıtlara 10:07 olarak geçti bildirildi. Olaylar ilgili araştırmanın sürdüğü belirtildi. Haberin ardından hayranları sanatçının evinin önünde toplanmaya başladı.

MÜZİK DÜNYASI YASTA

Ünlü yıldızın ölüm haberi sevenlerini de yasa boğdu. İşte Prince’in ölüm haberi üzerine yapılan sosyal medya paylaşımları:

Madonna: “Prince dünyayı değiştiren bir vizyonerdi”
Aretha Franklin: “Çok büyük bir acı. Gerçek olamaz. İnanmakta zorlanıyorum”

Katy Perry: “Dünya büyük bir sihrini kaybetti”

Spike Lee: “Kardeşimi özlüyorum, Prince’in muhteşem bir espri anlayışı vardı”

Boy George: “Hayatımın en kötü günü. Huzur içinde uyu Prince, ağlıyorum”

PRINCE ROGERS NELSON KİMDİR?

BBC’de yer alan habere göre; Prince 1980’lerde yayınladığı Purple Rain, 1999 ve Sign O’ the Times albümleriyle uluslararası üne kavuşmuştu.
Kariyeri boyunca 30’dan fazla albüm yapan Prince’ın satış rakamları 100 milyonu aşmıştı. Şarkıcılığının yanında şarkı sözü yazarı ve aranjör de olan Prince, birçok enstrümanı da çalabiliyordu.

 

Son güncelleme: 14:27 - 22.04.2016