Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Roger Waters’dan Beyaz Miğferler’e tepki
Roger Waters’dan Beyaz Miğferler’e tepki
Pink Floyd’un kurucusu Roger Waters, İspanya'nın Barcelona kentinde verdiği konserde Suriye'deki kimyasal silah kullanımı iddiaları hakkında konuştu. Waters, Doğu Guta'nın Duma ilçesindeki kimyasal saldırı iddialarını eleştirerek, provokasyonun merkezindeki Beyaz Miğferler örgütünü yalan beyanda bulunmakla suçladı.
Kültür Sanat 15 Nisan 2018 - 18:15

Suriye’nin Duma ilçesinde Suriye ordusunun kimyasal saldırı gerçekleştirdiği iddialarının ardından ABD, Fransa ve İngiltere tarafından gerçekleştirilen saldırılara tepkiler sürüyor.

“BEYAZ MİĞFERLER YALANCI BİR ÖRGÜT”

Pink Floyd grubunun kurucusu Roger Waters, Barcelona’da verdiği konser sırasında konuyla ilgili bir açıklama yaparak iddiaları eleştirdi.
Bir dinleyicinin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad tarafından kimyasal saldırı gerçekleştirildiği iddialarıyla ilgili sahneye çıkma talebine değinen Waters, bu görüşü tamamen yanlış bulduğunu ifade ederek şunları söyledi, “The Wall’un Türkçe hakkını down sendromlu gençlere ücretsiz verdi “Beyaz Miğferler, sadece cihatçılar ve teröristler için propaganda malzemesi imal eden yalancı bir örgüttür. Eğer onların propagandasını dinleseydik, hükümetlerimizin Suriye’yi gidip halkın üzerine bomba yağdırmasını talep ederdik.”

Bunun çok büyük bir hata olacağını vurgulayan Waters, yapılması gerekenin hükümetleri Suriye’yi bombalamaktan vazgeçirmek olduğunu belirtti.

Ünlü müzisyen Roger Waters, son olarak The Wall’un Türkçe hakkını down sendromlu gençlere ücretsiz verme kararıyla gündeme gelmişti.

Son güncelleme: 10:45 - 16.04.2018