Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ruhi Su Dostlar Korosu’nun ilk koristlerinin heyecanı
Ruhi Su Dostlar Korosu’nun ilk koristlerinin heyecanı
Ruhi Su ile birebir çalışan Dostlar Korosu’nun ilk koristleri 'Ruhi Su’dan Bize, Bizden Zamana' konseri ile Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahne alacak.
Kültür Sanat 9 Ocak 2018 - 11:10

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi Ruhi Su ile birebir çalışan Dostlar Korosu’nun ‘Ruhi Su'dan Bize, Bizden Zamana’ konserine ev sahipliği yapacak.

1975 Yılında Dostlar Tiyatrosu etkinlikleri bünyesinde Ruhi Su ile bir araya gelen Dostlar Korosu, İlerleyen yıllarda, Ruhi Su yönetiminde ”El Kapıları’, ‘Sabahın Sahibi Var’ ve ‘Semahlar’ eserlerine ses verdi, yurt içindeki konserlerde izleyicinin karşısında Ruhi Su ile beraber yerini almıştı.

YILLAR SONRA BİR ARAYA GELDİLER

Ruhi Su ile birebir çalışan, 15 korist yıllar sonra tekrar bir araya geldi. 2014 yılından beri çalışmalarına devam eden grup 2017 sonlarına doğru Ruhi Su ile gerçekleştirilen çalışmalarda kayıt altına alınmamış olan türkülerin yanı sıra Yunus Emre, Pir Sultan Abdal ve Anonim Türküler yer aldığı Uzunçalar (LP) ve CD çıkardı.

‘Ruhi Su’dan Bize Bizden Zamana’ albümle müzikseverlerin karşısına çıkan 12 Ocak’ta Barış Manço Kültür Merkezi'nde konser verecek. Albümde yer alan türkülerin seslendirileceği konser saat 20.00'de başlayacak.