Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rus milyarder Abramoviç’in ‘Çığlık’ tablosunu satın aldığı haberleri yalan çıktı
Rus milyarder Abramoviç’in ‘Çığlık’ tablosunu satın aldığı haberleri yalan çıktı
Rus milyarder Roman Abramoviç'in Norveçli ressam Edvard Munch’un dünyaca ünlü ’Çığlık’ tablosunu 120 milyon dolara satın aldığı iddia edilmişti. Ancak ünlü iş adamına yakın bir kaynak, çıkan haberleri kesin bir dille reddetti.
Kültür Sanat 8 Haziran 2020 - 11:24

Sabah saatlerinde Rus medyasında yer alan haberlere göre, Chelsea Futbol Kulübü'nün sahibi Rus iş adamı Roman Abramoviç, Norveçli ressam Munch'ün dünyaca ünlü ‘Çığlık' tablosunu 120 milyon dolara satın aldığı iddia edilmişti.

Müzayede şirketi Sotheby's tarafından yapılan ve 50 milyon dolar teklifle başlayan açık artırmaya telefonla katılan Abramoviç’in Çığlık tablosu için en yüksek teklifi veren isim olduğu öne sürülmüş ve tablonun yeni sahibinin Abramoviç olduğu söylenmişti.

Fotoğraf: İHA

YALANLANDI

Rusya’nın en zengin yedinci insanı olan Abramoviç’e yakın bir kaynağın Sputnik’e verdiği demeçte ise haberlerin gerçeklerle tutarlı olmadığını belirterek ünlü iş adamının tabloyu almadığını belirtti. Müzayede şirketi Sotheby’s tarafından ise konuyla ilgili hiçbir açıklama gelmedi.

Rus medyası ise Ambramoviç’in Sotheby’s’teki müzayedede isimsiz olarak katılarak, tablonun dört versiyonundan birini 120 milyon dolara satın aldığını iddia etti.

Son güncelleme: 15:32 - 08.06.2020