Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rüzgarın Gölgesi okurlarla buluştu
Rüzgarın Gölgesi okurlarla buluştu
Dünyaca ünlü İspanyol yazar Carlos Ruiz Zafon'un çok satan unutulmaz dörtlemesinin ilk kitabı Rüzgarın Gölgesi, özgün dilinden çevirisiyle Türkçe olarak Kırmızı Kedi etiketiyle yayınlandı.
Kültür Sanat 21 Mart 2019 - 12:05

Günümüz İspanyol edebiyatının en ünlü isimlerinden Carlos Ruiz Zafón'u dünya çapında şöhrete kavuşturarak pek çok uluslararası ödülün yolunu açan Rüzgârın Gölgesi, yazarın yetişkin okurlar için yazdığı ilk roman ve aynı zamanda uzun soluklu bir dörtlemenin de başlangıcı. Dörtlemenin ana çatısını oluşturan “Unutulmuş Kitaplar Mezarlığı”, artık kimsenin hatırlamadığı, zamanın içinde kaybolmuş kitapların günün birinde yeni bir okur onları bulana dek beklediği gizemli bir labirent.

Burada her kitabın, her bir cildin bir ruhu var. Onu yazanın, onu okuyan ve onunla yaşayıp hayal kuranların ruhu. Bir kitap her el değiştirdiğinde, biri sayfalarına her göz gezdirdiğinde, kitabın ruhu büyüyor, güçleniyor. Tıpkı Daniel'in seçip kendine ayırdığı kitapta olduğu gibi…