Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda ödüller verildi

Sabancı Vakfı’nın “Kısa Film Uzun Etki” sloganıyla bu sene dördüncüsünü düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda ödüller verildi

“Dijital Yalnızlık” temasıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan'ın ev sahipliğinde düzenlendi. Yarışmaya bu sene toplam 490 film başvurdu. 13 eser finale kaldı. Jüri yönetmen-senarist Mahmut Fazıl Coşkun, oyuncu Hazar Ergüçlü, Filistinli çağdaş yönetmen Najwa Najjar, Makedon yapımcı ve oyuncu Labina Mitevska ve İtalya'dan Venedik Film Festivali programcısı Teresa Cavina'dan oluştu.

BİRİNCİYE 20 BİN TL ÖDÜL

“Parti” filmiyle birinci olan Efe Can Yıldız'a ödülünü Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı takdim ederken “Nasıl Bilirdiniz?” filmiyle ikinci olan Ayşenur Erdoğan Gökçe'ye ödülünü Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan ve “Dijital Pizza” filmiyle üçüncü olan Veysel Aslan'a ödülünü yarışmanın Kanaat Önderi Ludovic Bource verdi. Mansiyon ödülüne layık görülen “Girdap” filminin yönetmeni Cüneyt Işık ödülünü Sanat Yönetmeni Zeynep Atakan'dan aldı. Dereceye giren filmlerin birincisi 20 bin TL, ikincisi 15 bin TL, üçüncüsü 10 bin TL ile ödüllendirildi.