Sadece bir aşk romanı değil, bir kadın hikayesi…

'Tüm Yollarım Sana Çıkıyor' kitabının yazarı Ayşen Bozkuş’un yeni kitabı 'Kadın ve Her Şey Aynı Kelimelerdir' kitabıyla okurların karşısına çıktı. Müptela Yayınları'ndan çıkan eser, sadece bir aşk romanı değil. Aynı zamanda başkaları tarafından belirlenen yerini yadırgayan bir kadının içsel dünyasının da serüveni. 

Sadece bir aşk romanı değil, bir kadın hikayesi…

Müptela Yayınları etiketiyle çıkan satışa çıkan Ayşen Bozkuş'un yeni kitabı ‘Kadın ve Her Şey Aynı Kelimelerdir’, 2017 yılının son haftası itibariyle raflarda yerini aldı. Kitap sadece içeriği ile değil, kapağı ile de iddialı.

Cemal Süreya, Tomris Uyar, Turgut Uyar aşk üçgeninin ilham olduğu bir aşk karmaşasını anlata kitaptaki satırlara şarkılar da eşlik ediyor. ‘Kadın ve Her Şey Aynı Kelimelerdir’ sadece bir aşk romanı değil. Bu hikâyede başkaları tarafından belirlenen yerini yadırgayan bir kadının içsel dünyası da aktarılıyor. Kadınların aşkla, hayatla, omuzlarına yüklenen sorumlulukla nasıl baş ettiği, ne düşündüğü, dibe vuruşu, nasıl kalktığı kitapta yer alıyor.

Umut vadeden ‘Kadın ve Her Şey Aynı Kelimelerdir’ eseri hayatındaki uyanışını aşkla yaşayan bir kadının anne, eş, sevgili, evlat, öğretmen sıfatlarından sıyrılıp da, benlik savaşı verme yolculuğunu anlatıyor ve okuyucuyu İstanbul'un sahil kesiminde yürüyüşe çıkartıp, Sultan Ahmet Camii'ne dua etmeye götürüyor, keman dinletiyor.