Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sadece Diktatör’ün yasaklanmasına tepki: “Tiyatroma dokunma!”
Sadece Diktatör’ün yasaklanmasına tepki: “Tiyatroma dokunma!”
Barış Atay'ın rol aldığı 'Sadece Diktatör' oyununa yönelik engelleme getirilmesine tiyatroculardan tepki geldi. Sanatçılar, sosyal medya hesabından "Tiyatroma dokunma" çağrısında bulundu. Oyuncu Emre Kınay da "Bu ülkede en son oyun Kenan Evren askeri darbe döneminde yasaklanmıştı" dedi.
Kültür Sanat 20 Ocak 2018 - 11:13

Onur Orhan’ın yazdığı, Caner Erdem’in yönettiği ve Barış Atay’ın oynadığı ‘Sadece Diktatör’ ile ilgili çeşitli illerdeki engelleme çabaları Kadıköy’de de yaşandı. Oyun, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Kadıköy’deki tüm tiyatrolarda yasaklandı. Yasak kararında, oyunun kamu düzenini ve güvenliğini olumsuz yönde etkileyeceği, toplumsal huzur ve güvenliği bozabileceği gerekçe gösterildi.

Sanatçılar ise bu yasağa sosyal medyadan tepki gösterdi. Emre Kınay, Mert Fırat, Orhan Aydın, Yücel Erten, Defne Halman, Yekta Kopan, Ahmet Tansu Taşanlar gibi isimler yasağın ardından sosyal medyada başlatılan #TiyatromaDokunma çağrısına destek verdiler.

emrekinaymert-firat
orhanaydin


tansutasanlar
yekta-kopan
yucelerten
defnehalman
Oyuncular Sendikası da konuyla ilgili bir açıklama yaptı…sendika

Son güncelleme: 15:24 - 20.01.2018