Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sahne Çolpan İlhan’da ‘Netoçka Nezvanova’ gecesi
Sahne Çolpan İlhan’da ‘Netoçka Nezvanova’ gecesi
Yabancı Sahne, Dostoyevski’nin yarım kalan ilk ve tek romanı ‘Netoçka Nezvanova’ ile önceki akşam Sahne Çolpan İlhan’daydı. Netoçka rolü ile geçtiğimiz yıl ‘Yılın En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan Gülay Say, "Netoçka’yı oynamak her seferinde sonsuz bir alan ve müthiş bir deneyim yaratıyor" dedi.
Kültür Sanat 3 Aralık 2018 - 11:13

7 sezondur kapalı gişe oynadığı ‘Suç ve Ceza' ile sezonu açan Yabancı Sahne, önceki akşam ‘Netoçka Nezvanova' ile Sahne Çolpan İlhan'daydı. Dostoyevski'nin yarım kalan ilk ve tek romanından uyarlanan oyun sonunda Gülay Say ve Zafer Altun dakikalarca ayakta alkışlandı. Geçtiğimiz sezon Yabancı Sahne'nin kurucularından Say'a Ekin Yazın Dostları tarafından ‘Yılın En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazandıran ‘Netoçka Nezvanova' bir kez daha seyircilerden tam not aldı.

‘EĞER BİTİREBİLSEYDİ NELER EKLERDİ?’

Bugüne kadar üstlendiği rollerin her birinin yerinin ayrı olduğunu belirten Say, “Ancak Netoçka'yı oynamak benim için bambaşka bir yolculuk. Netoçka Nezvanova, Dostoyevski eserleri içinde de farklı bir yere sahip. Tamamlayamadığı ilk ve tek romanı. Her seferinde keşfedecek başka yönlerini bulurken bir yandan da ‘Eğer bitirebilseydi neler eklerdi?' diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Bu da sonsuz bir alan ve müthiş bir deneyim yaratıyor oyuncu için” dedi.

netocka-1
Son güncelleme: 16:24 - 03.12.2018
Etiketler