Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sait Faik’in hikayeleriyle ‘Şehir Amber Kokacak’
Sait Faik’in hikayeleriyle ‘Şehir Amber Kokacak’
Edebiyatımızın usta kalemi Sait Faik'in beş hikayesi, Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Hümay Güldağ tarafından seslendirilecek. 
Kültür Sanat 27 Mart 2018 - 14:41

İş Sanat'ın dinleti serisi, modern hikâyemizin kurucularından Sait Faik Abasıyanık’ın beş farklı öyküsünden derlenen ‘Şehir Amber Kokacak’ başlıklı dinletiye 9 Nisan’da ev sahipliği yapacak. Daha çok İstanbul'u ve şehrin sıradan insanlarının acılarını, sevinçlerini anlatan usta yazarın bu kez ‘Müthiş Bir Tren’, ‘Havuz Başı’, ‘Balıkçısını Bulan Olta’, ‘Yüksekkaldırım’, ‘Serseri Çocuk’ ve ‘Köpek’ hikâyeleri izleyicilere sunulacak.

SÖZCÜKLERLE MÜZİK İÇ İÇE

Atilla Birkiye'nin hazırladığı, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyguladığı dinletideki öykülere usta oyuncular Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Hümay Güldağ sesleriyle hayat verecek. Eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde seslendirilecek hikâyelere, Serdar Yalçın'ın düzenlediği müzikler renk katacak. Sözcüklerle müziğin iç içe geçeceği dinletiye kemanda Seda Subaşı, çelloda Şemsa İdil Ural eşlik edecek.