Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Salon’da R&B ve rock vakti
Salon’da R&B ve rock vakti
Salon’un bu haftaki konukları Tsar B ve Hedonutopia olacak.
Kültür Sanat 4 Aralık 2018 - 13:13

Belçikalı DIY prodüktörü Justine Bourgeus, klasik keman eğitimi aldı ama yeraltı müzik dünyası ve dans pistlerinin cazibesine kapıldı. 2016'da kendi adını taşıyan teklisini piyasaya sürdüğünde FKA Twigs, Azalia Banks ve MIA ile kıyaslanan Tsar B, kendi deyimiyle “gece kadar karanlık bir R&B” yapıyor, dans pisti amatörlerinden profesyonel koreograflara tüm dans tutkunlarını elektronik altyapılı, Ortadoğu nameleriyle bezeli, kimi zaman sert synth'leriyle harekete geçiriyor. Evi Belçika'daki Pukkelpop ve Brighton'daki Great Escape performanslarıyla yalnızca kulağa değil göze de hitap ettiğini kanıtlayan, görkemli vokaliyle dinleyenleri kendine hayran bırakan Tsar B, hem Türkiye'deki ilk performansıyla hem de merakla beklenilen yeni albümü ‘The Games I Played'den şarkılarla 7 Aralık Cuma akşamı Salon'da.

YENİ ALBÜM İLE SALON’DA

Hedonutopia, 2016 tarihli ilk albüm “Ucube Dizayn” ve 2017 tarihli ikinci albüm “Yarı Cennet” ile dikkat çekmişti. Şehrin ve ülkenin geri kalanının birçok mekânında, prestijli festivallerinde sahne alan Hedonutopia, 23 Kasım'da yepyeni albümleri “Yakamoz Sandalı”nı yayımladı. Hedonutopia, yeni albümlerinden şarkıları ilk defa Salon izleyicisiyle paylaşmak üzere 8 Aralık Cumartesi akşamı Salon'da.

hedonutopia

Yerli alternatif sahnenin en heyecan verici isimlerinden Hedonutopia, 2008'de İzmir'de kuruldu. 2016'da Radyo Boğaziçi'nin geleneksel yarışması Battle of the Bands'te birincilik ödülünü kazanan ekip, Radiohead, Dead Can Dance, Sigur Rós, The Cure gibi müzik tarihine yön veren isimleri hatırlatan, rock ve elektronikayı birleştiren, 90'lar shoegaze'ine selam çakan, yerli sahne için ziyadesiyle özgün bir tarza sahip.