Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sanat öğrencileri Art Basel’e gidiyor
Sanat öğrencileri Art Basel’e gidiyor
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'ndeki resim, heykel ve fotoğraf bölümünden 4 öğrenci, İsviçre’nin Basel kentinde gerçekleşecek olan çağdaş sanat fuarı Art Basel’i ziyaret etme şansını yakaladı.
Kültür Sanat 2 Nisan 2018 - 10:30

Hitay Holding, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliği ile bu yıl 6'ncısı düzenlenen yarışma sonucunda üniversitenin resim, heykel ve fotoğraf bölümünden 4 genç sanatçı adayını Art Basel'e götürecek.

Öğrencilerin bir yıl Art Basel, bir yıl Venedik Bienali’ne götürüldüğü etkinliklerde bugüne kadar toplam 20 sanat adayı dünyanın önde gelen etkinliklerini ziyaret etmiş oldu. Art Basel gezisine katılan öğrenciler, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğretim üyeleri; Prof. Fatma Akyürek ve Prof. Neslihan Pala, Yrd. Doç. Önder Büyükerman, Yrd. Doç. Ayla Aksungur ve Prof. Rahmi Aksungur; Resim Bölümü öğretim üyeleri Prof. Mustafa Bozkurt, Yrd. Doç. Umur Deniz, Doç. Özlem Üner, Yrd.Doç. Yasemin Nur Erkalır ve Yrd.Doç. Erdal Kara; Fotoğraf bölümü öğretim üyeleri Prof. Nihal Kafalı, Prof. Ozan Bilgiseren, Doç. Seçkin Tercan, Yrd. Doç Tuna Uysal ve Hitay Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay tarafından oluşturulan Seçici Kurul tarafından belirlendi.

Seçici Kurul tarafından belirlenen Art Basel'e gidecek Mimar Sinan Güzel Üniversitesi öğrencilerinin isimleri ise şöyle; Resim bölümünden Elif Akçay, Damla Çil, Heykel bölümünden Zerrin Yavaş ve Fotoğraf bölümünden Somer Şpat.

Son güncelleme: 17:35 - 02.04.2018