“Sanata ‘evet’ diyerek köprüler kuruyoruz”

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları ve Tiyatro Frankfurt işbirliğiyle bu yıl 5-15 Mayıs tarihleri arasında tiyatroseverlerle buluşacak olan '4. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

“Sanata ‘evet’ diyerek köprüler kuruyoruz”

Türk tiyatrosunu tanıtmayı amaçlayan ‘4. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nin Beyoğlu Şahkulu Kahvecisi’nde gerçekleşen tanıtım toplantısına Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni ve Frankfurt Türk Tiyatro Festivali Başkanı Kamil Kellecioğlu’nun yanı sıra festivale destek veren Ayla Algan, Tamer Levent, Hakan Meriçliler, Aliye Uzunatağan gibi çok sayıda oyuncu katıldı.

f1

“DÜNYAYI SANAT KURTARACAK”

Toplantıda konuşan Kellecioğlu, “Yıllardır usta sanatçılarımızın ve halkımızın bizlere verdiği destekle oyunlarımızı yabancı vatandaşlarla buluşturup, tiyatromuzu dünyaya tanıtıyoruz. Bununla kalmayıp Türk-Alman kültürü arasında köprü kuruyoruz. Avrupa’nın tek Türkçe konuşan festivalini yaptığımız da unutulmamalı” ifadelerini kullandı. Dünyayı sanatın kurtaracağını ve bu yılki sloganlarının ‘Sanata evet’ olduğunu söyleyen Kellecioğlu, “Türk-Alman dostluğunu pekiştireceğiz” şeklinde konuştu.

f3

Festival kapsamında Adalet Ağaoğlu’nun kaleme aldığı ‘Kozalar’ 5 Mayıs’ta, Elif Şafak’ın ‘Baba ve Piç’ adlı oyunu 6 Mayıs’ta, Derya Yıldırım’ın ‘Yuno’ adlı çocuk oyunu 7 Mayıs’ta Frankfurt’ta, Martin Mcdonagh’ın kaleme aldığı ‘Yastık Adam’ 12 Mayıs’ta, Uğur Saatçi’nin ‘Bu da Geçer Ya hu’ adlı müzikal komedi oyunu ise 13 Mayıs’ta Russelsheim’de sahnelenecek. Öte yandan yaratıcı yazarlık atölyesi ve tiyatro oyunculuk atölyesi ile çocuklar ve yetişkinler için yaratıcı drama atölyesinin düzenleneceği festivale; Haldun Dormen, Ayla Algan, Ayşenil Şamlıoğlu, Erkan Avcı, Aysan Sümercan, Zerrin Tekindor, Demet Evgar ve Binnur Kaya’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda oyuncu katılacak.

'Hedwig ve Angry Inch' Avrupa Yakası'nda İlginizi Çekebilir 'Hedwig ve Angry Inch' Avrupa Yakası'nda