Sözcü Plus Giriş

Şanlıurfa, UNESCO Müzik Şehri olmaya aday oldu

Neolitik çağlardan beri müzik şehri olan Şanlıurfa, türküleri, folkloru ve kültürel zenginliği ile “UNESCO Müzik Şehri” unvanını almaya aday oldu.

Güncellenme: 11:43, 12/05/2021
Şanlıurfa, UNESCO Müzik Şehri olmaya aday oldu

Hazırlıkları Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. tarafından tamamlanan organizasyona, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş., Karacadağ Kalkınma Ajansı katkılarıyla 19-20-21 Mayıs tarihlerinde ilki gerçekleştirilecek olan Uluslararası Online Müzik Festivali belediyenin YouTube adresinden yayınlanacak.

Online müzik festivaline, Türkiye'den Şanlıurfa ile Kırşehir, İspanya'dan Lliria, Colombiya'dan Bogota ve Ibaue, Azerbaycan'dan Bakü ile Fas'tan Essaouira şehirleri katılacak. (İHA)

 

İlginizi Çekebilir2 kültür varlığı daha UNESCO listesinde2 kültür varlığı daha UNESCO listesindeİlginizi ÇekebilirÜç geleneksel miras daha UNESCO adayıÜç geleneksel miras daha UNESCO adayıİlginizi ÇekebilirAdana, UNESCO'dan gastronomi şehri unvanı almak için tek vücut olduAdana, UNESCO'dan gastronomi şehri unvanı almak için tek vücut oldu