Şanlıurfa, UNESCO Müzik Şehri olmaya aday oldu

Neolitik çağlardan beri müzik şehri olan Şanlıurfa, türküleri, folkloru ve kültürel zenginliği ile “UNESCO Müzik Şehri” unvanını almaya aday oldu.

Şanlıurfa, UNESCO Müzik Şehri olmaya aday oldu

Hazırlıkları Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. tarafından tamamlanan organizasyona, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş., Karacadağ Kalkınma Ajansı katkılarıyla 19-20-21 Mayıs tarihlerinde ilki gerçekleştirilecek olan Uluslararası Online Müzik Festivali belediyenin YouTube adresinden yayınlanacak.

Online müzik festivaline, Türkiye'den Şanlıurfa ile Kırşehir, İspanya'dan Lliria, Colombiya'dan Bogota ve Ibaue, Azerbaycan'dan Bakü ile Fas'tan Essaouira şehirleri katılacak. (İHA)

 

2 kültür varlığı daha UNESCO listesinde İlginizi Çekebilir 2 kültür varlığı daha UNESCO listesinde Üç geleneksel miras daha UNESCO adayı İlginizi Çekebilir Üç geleneksel miras daha UNESCO adayı Adana, UNESCO'dan gastronomi şehri unvanı almak için tek vücut oldu İlginizi Çekebilir Adana, UNESCO'dan gastronomi şehri unvanı almak için tek vücut oldu

 

Loading...