Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Saraybosna Film Festivali ‘Soğuk Savaş’la başlayacak
Saraybosna Film Festivali ‘Soğuk Savaş’la başlayacak
Bosna Hersek'te 10-17 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 24. Saraybosna Film Festivali, Oscar ödüllü Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski'nin "Soğuk Savaş (Cold War)" filmiyle açılacak.
Kültür Sanat 7 Haziran 2018 - 15:10

Organizatörler tarafından yapılan açıklamada, festivalin açılışının 10 Ağustos’ta Pawlikowski’nin ‘Soğuk Savaş’ filmiyle gerçekleştirileceği belirtilerek, Saraybosna’ya gelecek sinemaseverlerin filmi kurulacak açıkhava sinemasında izleme imkanı bulacağı kaydedildi. Açıklamada ayrıca, Polonyalı yönetmenin 11 Ağustos’ta basın mensuplarıyla bir araya geleceği ifade edildi.

Başrollerini Polonyalı oyuncular Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc ve Agata Kulesza’nın paylaştığı “Soğuk Savaş” filmi, 71. Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Yönetmen’ dalında ödüle layık görülmüştü.  Birbirinden farklı karakterlere sahip bir kadın ve erkek arasındaki imkansız aşkın anlatıldığı film, 1950’lerin Polonya, Berlin, Almanya ve Yugoslavya’sını konu alıyor.

Festival, Bosna Hersek’te bu yıl 10-17 Ağustos tarihlerinde olacak.

AA