Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Scott’ı canlandırmak çok eğlenceli
Scott’ı canlandırmak çok eğlenceli
Peyton Reed’in yönettiği ‘Ant-Man ve Wasp’ dün vizyona girdi. Marvel Sinematik Evreni’nin bir üyesi olan serinin bu ikinci filmde karınca adam Scott Lang’i Paul Rudd canlandırıyor. Küçülme yetenekleriyle izleyiciyi şaşırtmaya hazırlanan kahramanların maceralarını konu alan filmde Lang, ev hayatıyla süper kahraman olarak sorumlulukları arasında denge sağlamaya çalışırken, yeni bir görev nedeniyle Hope Van Dyne ve Dr. Hank Pym’in karşısına dikiliyor… Biz de filmin süper kahramanını bulduk ve merak ettiklerimizi sorduk.
Kültür Sanat 7 Temmuz 2018 - 06:28

Röportaj: Birgan Bileke

Seyirci bu filmden nasıl bir macera beklemeli?

İnsanların duygusal olarak umursayacakları bir hikaye işleniyor bu filmde. Filmdeki her karakterin bir diğeriyle bağı var ve umarım insanlar kendilerinden bir şeyler bulurlar. Tüm Marvel filmlerinde olduğu gibi görüntüler yine nefes kesici. Bu çılgın filmde daha önce görmediğiniz, size şaşırtabilecek şekilde komik aksiyon sahneleri var.

‘Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı' filminden bu hikayeye yansıtılan unsurlar neler?

Sanıyorum Marvel filmlerinden birinde çalışmanın zorluğu; özgün bir hikaye yazıp bunu Marvel Sinematik Evreni'ne uyacak şekilde de yapmak. İlk ‘Ant-Man'den sonra kimi şeyler oldu; ‘Kahramanların Savaşı' da olanlardan biriydi. Dolayısıyla hem karakterimin başına gelenlere değinmeliydik, hem de Hope ve Hank'in yaşadıklarına. Bu filme önce Scott'ın Almanya'ya gitmesinin ve ‘Kahramanların Savaşı'nın bir parçası olmasının şimdiki hikayeyi nasıl etkilediğini anlattık. Bunları hallettikten sonra, ‘Kahramanların Savaşı'nı izlememiş olanların da anlayıp takip edeceği bir hikayeye ulaştık.

wat4140_trlcomp_v025

Eğlenceli bir yolculuk

Scott'ın en çok hangi özelliklerini seviyorsunuz?

Bu karakteri canlandırırken en sevdiğim şeylerden biri, Scott'ın küçülüyor, karıncalarla uçuyor, kuantum alemlerine giriyor ve daha bir sürü yaşamını tehlikeye atan koşullarla boğuşuyor olması. Scott'ı canlandırmak çok eğlenceli. Tüm bunları yaparken Scott her şeyle espri anlayışıyla mücadele ediyor ve tehlikeye karşı umarsız tavırlar sergiliyor. Scott Lang'in tecrübelerini gören izleyiciye de tüm bu çılgınlıkları aynı şekilde karşılayabilecekleri düşündürten eğlenceli bir yolculuk sunuyor.

Zorluklara karşı mücadele ederken bile esprili birini canlandırmak adına örnek aldığınız bir isim oldu mu?

Ben bu tür durumlarda her zaman Bill Murray'ı düşünürüm. Onun hiçbir şeyi ciddiye almıyormuş gibi bir havası var ve ben buna bayılıyorum. Bence bu çok güzel bir özellik.

Süper kahraman Ant-Man'in hayatı ve ailesi arasında bir denge kurması gerek. Peki bu filmde denge görebilecek miyiz?

Scott evden çıkamadığı için artık işler biraz daha karışık. Fakat Scott, Paxton ve Maggie ile iyi anlaşıyor. Cassie'yle oynaması için onu Scott'ın evine getiriyorlar ve bir rutin oturtmuşlar. Tüm bu problemlerin içinde hâlâ aile olmaya devam ediyorlar. Yani her şey yolunda fakat Scott'ın ev hapsinin sona ermesiyle pek çok şey değişiyor.

Filmin yönetmeni Peyton Redd'le çalışmak nasıl?

Redd ve benim temel ortak noktamız, nasıl bir film yapmak istediğimiz konusunda aynı fikirde olmamız, kahkahaların önemi ve bu tür içinde orijinal bir şeyler üretmenin ne kadar önemli olduğuydu. Daima eğlenceli, duygusal ve görüntüleriyle izleyiciyi hayran bırakan bir şeyler yapmak istedik. Her zaman, yapmak istediğimiz film konusunda aynı fikirde olduğumuzu hissettim ve bu da ona güven duymamı sağladı… Ayrıca Peyton ve ben garip şakaları seviyoruz.

ilf4940_comp_v001

Kuantum alemine çıkan tünel

Bu filmde Scott ne durumda?

Filmin başında Scott evde çünkü ‘Kahramanların Savaşı'ndaki olaylardan sonra ev hapsinde. Fakat cezasının bitmesine az kalmış ve çıkmak için gün sayıyor. Kızıyla sokaklarda oynamak, onun okul gösterilerine gitmek için can atıyor. Hope ve Hank ise Scott'a çok kızgınlar. Çünkü Scott onların teknolojisi yüzünden ‘Kahramanların Savaşı'nda yakalandı ve otoriteler onların peşine düştü. Şimdi ise mikroskopla gözlenmeden hayatlarını yaşayamıyorlar. Scott ise süper kahraman olmak istemiyor. Ama cezasının bitmesine çok az zaman kala onu işin içine çekiyorlar.

Ne oluyor da Ant-Man'in yardımına ihtiyaç duyuluyor?

Scott'ın ev hapsinde olduğu yıllar boyu Hank ve Hope bir kapsülü kuantum alemine ulaştıracak bir tünel üzerine çalışıyorlar. Amaçları ise bu yöntemle 30 yıl önce kaybolan Janet'i bulmak… İlk kez tüneli çalıştırdıklarında, Scott bir rüya görüyor. Bu şekilde Hank ve Hope, Scott'ın kafasına bir şey yerleştirildiğini anlıyorlar. Böylece onun yardımına ihtiyaç duyuyorlar. Çünkü geçmişte Scott'ın küçülüp kuantum ölçeğine ulaştığını biliyorlar.

Çok havalı…

Filmde Michael Douglas, Laurence Fishburne ve Michelle Pfeiffer gibi usta oyuncular da yer alıyor.  Onlarla çalışmak nasıldı?

Harikaydı… O zaman kadar kaç film çekmiş olduğunun bir önemi yok. Bazen kendini bir sette bulursun ve şöyle düşünürsün: “Vay canına… Laurence Fishburne, Michael Douglas ve Michelle Pfeiffer ile aynı setteyim. Ben buraya nasıl geldim? Bu çok havalı…”