Sean Penn’den Trump’a ağır sözler

Cannes'da yeni filmi Flag Day'in prömiyerini yapan yönetmen ve oyuncu Sean Penn, eski başkanın corona virüsü pandemisini ele alış biçimini eleştirerek Trump'ı "makineli tüfekle en savunmasız toplulukları vuran birine" benzetiyor.

Sean Penn’den Trump’a ağır sözler

6 Temmuz’da başlayan ve 17 Temmuz’a kadar devam edecek olan Cannes Film Festivali, bir yıllık aradan sonra sıkı önlemlerle sinema dünyasını bir araya getiriyor.

Festivalde Sean Penn’in yeni filmi Flag Day’in de galası gerçekleşti. Penn, düzenlediği basın toplantısında corona virüsü pandemisi ve Trump’ın izlediği politikalarla ilgili de konuştu.

Bu yılın başlarında, Trump’ı hor gördüğünü sık sık dile getiren Penn, Trump’ı ihmalkâr ve cinayetten suçlu olarak niteledi: “Sadece ülke olarak değil, dünya olarak da hayal kırıklığına uğradık ve açıkça ihmal edildik, yanlış bilgilendirildik. Her anlamda gerçek ve akıl saldırıya uğradı.”

Konuşmadığı zamanlarda maskesini takan Penn, yeni yönetimin geleceği ile ilgili de iyimser olduğunu söyledi: “Başkan Biden’ın göreve geçişi, gerçekten güneş doğuyormuş gibi hissettirdi. Trump yönetimi görevden alınana kadar federal hükümetten hiçbir dürüstlük çabası gelmedi.”

Penn, aynı zamanda bağış toplama ve yardım çabalarına acilen ihtiyaç duyan yerleri odağına alan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Community Organized Relief Effort’un (CORE) kurucusu. CORE, yakın zamanda New York ve Hindistan’daki test ve aşı çalışmalarını hızlandırmak için önemli miktarda kaynak ayırdı.

Penn, 2016’da The Last Face ile Cannes’a katıldığında filmin basın gösteriminde yuhalanmış, sert eleştiriler almış ve Cannes’ın meşhur eleştirmenler tablosunda 4 üzerinden 0.2 puan almıştı.

Sinema dünyasının kalbi Cannes'da atıyor: 74. Cannes Film Festivali başladı İlginizi Çekebilir Sinema dünyasının kalbi Cannes'da atıyor: 74. Cannes Film Festivali başladı Sean Penn corona aşısı oldu İlginizi Çekebilir Sean Penn corona aşısı oldu