Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seferihisar’da 600 karikatür yarıştı
Seferihisar’da 600 karikatür yarıştı
Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen uluslararası 'Seferihisar SlowCity Karikatür Yarışması'nda 600’ün üzerinde karikatür yarıştı
Kültür Sanat 5 Nisan 2017 - 08:00

Jüri Başkanlığı'nı Cumhuriyet Gazetesi çizeri Kamil Masaracı'nın yaptığı yarışmada birinciliği Ukraynalı karikatürist Kustovsky Oleksy kazandı. İkincilik ödülünü Türkiye'den İsa Yüksel, üçüncülüğü ise Kazakistan'dan Galym Boranbayev aldı.

seferi2

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen uluslararası ‘Seferihisar Slow- City Karikatür Yarışması’nda dünyanın dört yanından gönderilen 600'ün üzerinde karikatür yarıştı. Birinciliği Ukraynalı karikatürist Kustovsky Oleksy kazandı. İkincilik ödülünü Türkiye'den İsa Yüksel, üçüncülüğü ise Kazakistan'dan katılan Galym Boranbayev kazandı. Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı Cittaslow'un (Sakin Şehir) Türkiye'deki ilk üyesi ve başkenti olan Seferihisar'da, belediye öncülüğünde SlowCity konulu karikatür yarışması düzenlendi. Mail yoluyla alınan başvurularla 180 karikatürist 600'ün üzerinde karikatürle yarışmaya katıldı. Jüri Başkanlığını gazetemiz çizeri Kâmil Masaracı'nın yaptığı yarışmanın jürisinde Meral Onat, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, İzel Rozental ve Toti Buratti yer aldı.

Seferihisar Belediyesi özel ödülü Türkiye'den Bilal Akay'a verilirken, Schneider Tempel Sanat Merkezi Özel Ödülü Türkiye'den Hicabi Demirci, Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülü İran'dan Sajat Rafeei, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü Engin Selçuk'a verildi. Scrikss Özel Ödülleri Bulgaristan'dan Valentine Georgiev, Türkiye'den Ömer Çam, Menekşe Çam, İbrahim Tuncay ve Polonya'dan İzabela Kowalska'nin oldu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Sakinlik artık bir yaşam biçimi. Küreselleşen hayatta birbirine benzeyen şehirlerin içerisinde şehirlerin hızından stresinden bunalan insanlar, farklı çözümler aramaya başladılar. Bu çözümlerin en başındakilerden biri de Sakin Şehirler. Üye sayımız 14'e yükseldi ve Sakin Şehirler Türkiye'nin tüm bölgelerine ve KKTC'ye yayılmış durumda. Şimdi bu eserleri Çocuk Belediyemizde ve Çağan Irmak Kültür Merkezi'nde açacağımız sergide halkımızla buluşturacağız ve belediyenin tanıtımlarında kullanacağız” dedi.

Son güncelleme: 11:20 - 05.04.2017