Sözcü Plus Giriş

Selametle’ klibi tüm dijital müzik platformlarında

Dünyanın; müzik yapan, dinleyen ve gülümseyen insanlarla güzelleşeceğine inanan Nesli ve Oktay ikilisi, “Selametle” adlı şarkısıyla müzikseverlerin karşısına çıktı. DMC etiketiyle oluşan çalışma, düet - maxi single niteliği taşıyor.

null
Güncellenme: 21:00, 08/02/2017
Selametle’ klibi tüm dijital müzik platformlarında

Yolları müzikle kesişen Nesli Çınaroğlu & Oktay Sevinç, yıllar süren ortak müzik çalışmalarının ardından “Selametle” isimli düet – maxi single şarkısıyla, Samsun Demir'in Genel Müdürlüğünü yaptığı DMC tarafından tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Sanatçılar, uzun yıllardır hem eğitimci hem de sanatçı olarak devam ettikleri müzik yolculuklarına bu albümle yeni bir sayfa açıyor. Türkiye'de ve dünyada dinlenen tüm müzik türleri ile ilgilenen Nesli ve Oktay Sevinç ilk albümlerini pop sound ile çıkarıyor.

Üstelik kendi yazdıkları ve besteledikleri şarkılara; çaldıkları enstrüman ve sesleriyle hayat veriyorlar.

Güçlü soundlarıyla dört şarkıdan oluşan çalışmadan, albüme ismini veren “Selametle” şarkısına klip çeken sanatçılar, melodileri görsellikle birleştirerek müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Çocukluklarından beri hayatlarının merkezinde olan müzik, Nesli ve Oktay Sevinç için “her zaman ve her yerde iyi bir ilaç” özelliği taşıyor.

Nesli Çınaroğlu kimdir?

1989 doğumlu Nesli Çınaroğlu, lise ve üniversite hayatı boyunca solist, korist ve enstrümanist olarak birçok yarışma ve etkinliklerde görev aldı. Bununla birlikte aynı dönemlerde solist olarak gerçekleştirdiği sahne performanslarıyla aktif müzik hayatına devam etti.

2011 yılında Avrupa Koleji Okullarında müzik öğretmenliği yapmaya başladı. Bu dönemden itibaren Oktay Sevinç ile birlikte İstanbul'da bir çok organizasyon ve etkinliklerde yer alan Nesli Çınaroğlu 2015 Ocak ayında çıkarılan “Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği 50. Yıl Albümü”nde “Dere Kenarında Taş Ben Olaydım” isimli türküyü seslendirdi, albüm vokallerini gerçekleştirdi. 2015-2016 yılında “O Ses Türkiye'de 1. Turda Hadise ile birlikte çalıştı.

2017 yılında Nesli & Oktay Sevinç olarak DMC etiketi ile çıkaracakları Düet-Maxi Single çalışmaları tamamlanma aşamasındadır.

Günümüzde sahne performansları ile birlikte İstek Atanur Oğuz Okulları'nda müzik öğretmenliğine devam etmektedir.

Oktay Sevinç kimdir?

1972 yılında doğan Oktay Sevinç, 7-8 yaşlarında saz çalmaya başladı. Ardından gitar, ud, buzuki gibi telli sazları da potföyüne ekledi. Küçük yaşlarından günümüze kadar sayısız organizasyon ve etkinliklerde görev aldı. 2003 yılından beri MESAM asil üyesidir.

2006 yılında kurduğu Oktay Sevinç Orkestrası ile sayısız organizasyonlarda görev aldı.

2011 yılından bu yana Nesli Çınaroğlu ile birlikte düet olarak sahne çalışmalarına devam etmektedirler.

Gerçekleştirilen çalışmalardan bazıları,

– Radyo Beyaz(İstanbul), Radyo 264 (Sakarya) jingle müzikleri

– Albüm Koordinatörlüğü: Alex/Çok Zor, Ş.Y.Dern.50. Yıl Albümü

– Müzisyen ve Koordinatör olarak Dizi/Albüm müziği çalışılan aranjörler: Eser Taşkıran, Ferhat Hasanoğlu, Tansel Doğanay, Toygar Işıklı, Tarık Sezer, Murat Yeter, Korhan Nart, İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu

– Albümlerde yer alan eserlerinden bazıları; Çok Zor (söz-müzik), Seviyorum O Kadını (söz: Aysel Gürel – müzik: Oktay Sevinç) Düşeş (söz: Aşkın Tuna – müzik: Oktay Sevinç) vs

2017 yılında Nesli & Oktay Sevinç olarak DMC etiketi ile çıkaracakları Düet-Maxi Single çalışmaları tamamlanma aşamasındadır.

Eğitmenlik:

1998-2005 Mef Okulları – Müzik ve Sahne Sanatları Bölüm Başkanlığı

2006-… Avrupa Koleji Okulları Sosyal Etkinlikler Koordinatörlüğü