Selda Bağcan Londra’yı salladı

Hayranlarıyla Birleşik Krallık başkenti Londra'da son altı yılda üçüncü kez bir araya gelen Türk müziğinin efsane sesi Selda Bağcan, "İçeriye giremedik bir türlü. Çok özlemişiz seyirciyi, hasret kalmışız birbirimize" dedi. 

Selda Bağcan Londra’yı salladı

Selda Bağcan, Most Production tarafından organize edilen konserde, dün Londra’daki Camden Town’da bulunan Koko Konser Salonu’nda sahne aldı. Ünlü sanatçıya Israil Tel Aviv’den gelen Boom Pam isimli orkestra eşlik etti.

Konserle ilgili konuşan Bağcan, “Bugün de burada Londra’da çok güzel bir konser oldu. Yine seyirci defalarca bis yaptı, bırakmadılar bizi. İçeriye giremedik bir türlü. Çok özlemişiz seyirciyi, hasret kalmışız birbirimize. Daha önce yine Londra’ya 2012 yılında Meltdown Festivali’ne, 2016’da da WOMAD festivaline gelmiştim. Bu kısa zamandaki üçüncü konserimdi ve buna rağmen çok güzel bir seyirci vardı, çok muhteşem bir konserdi” dedi.

240 ESER YAYINLANACAK

Şu an arşiv eserlerinin yeniden yayınlandığını ifade eden Bağcan, “Kırk Yılın Kırk Şarkısı 1′ olarak ilki çıktı. Bu albümün ilk kısmında 40 eser, toplam 20 CD olarak hit parçalarım var. İkinci bölümde de beni seçtiklerim, performansımı beğendiğim parçalar var. Şimdi ‘Kırk yılın Kırk Şarkısı 2’ adıyla onun ikincisini çıkarıyoruz. Sonra üç, dört, beş altı diye 240 şarkılık bir arşiv çıkaracağız. Bugüne kadar 400’e yakın şarkı söylemişim. Bunlardan 240’ını yayınlayacağız. Ayrıca dünyada bütün DJ’ler benim şarkılarımı remix yapıyorlar. Remix albümünün de birincisi çıktı, ikincisi de bu yaz çıkacak” açıklamasını yaptı. (DHA)

Müziğimiz milliyetlerden bağımsız İlginizi Çekebilir Müziğimiz milliyetlerden bağımsız