Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
SEMT Proje Atölyesi
SEMT Proje Atölyesi
Semte Dair, Semt Kültürü, Semt yaşamı, Semt insanı, Semt esnafı bu sergide buluşuyor.
Kültür Sanat 13 Nisan 2019 - 12:50

8 Ekim 2018'de İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği )Proje Geliştirme Atölyesi kapsamında Fotoğrafçı – Yönetmen Serkan Turaç danışmanlığında başlayan “SEMT” Fotoğraf Çalışması, İSTANBUL'un o eşsiz semtlerini kapsıyor.

Emine Ölmez (Kapalıçarşı)

Serginin danışmanı Serkan Turaç konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Vazgeçemediğimiz şehir İSTANBUL ve İstanbul'un o güzel semtleri… Bu konuda çalışmak üretmek bizim için eşsiz bir tecrübe. Katılım gösteren fotoğrafçıların, görselleri ile geleceğe bir belge bıraktıkları çalışmadır SEMT projesi.

Hakan Dilman (Küçükpazar)

Yaşadığımız mahallenin sokağından, tarihine, eskisinden yenisine birçok detayı içinde barındırdığı fotoğrafın hiç eksik olmadığı “SEMT” projesinde, günlük hayatta kaçırdığımız özel birçok detayı görme şansı da yakalayacaksınız. İstanbul'un sokaklardan, evlerine, mahalle yaşamına, merdivenlerine, tarih kokan kaldırımlardan bakkal Nuri Amcaya, Ayşe teyzenin bakışından, mırmır kedisine, havlayan köpeklerinden sokakta oynayan çocuklarına kadar konumuz İstanbul'un ta kendisi. Bu yelpazeyi oluştururken sadece ait olma ve hissetme duygusuyla üretim yaptık. Proje kapsamında birçok konuk ile birlikte İstanbul'u bir kez daha tanıma şansını yakaladık.”

Gülüzar Yıldırım (Süleymaniye)

Proje Katılımcıları: Adem Kırçiçek, Alper Tunga Doğan, Aslı Doğan, Derya Aydınkaptan, Didem Lim, Emine İlkiz Ölmez, Esin Gülsever, Eylül Çoğal, Ferhan Çoşkun, Figen Hanağası, Gül Sevil Erişi, Gülhan Kurtcebe, Gülüzar Yıldırım, Özlem Güney Bayraktar, Hakan Dilman, Levent Arslan, Levent Küey, Mehmet Ali Yükselen, Neslihan Oruç, Neslihan Baran Sami, Nevin Tuncer, Nil Bilik, Nilüfer Ozan, Nursen Bilgin Kadayıfcıoğlu, Sevgi Erdoğan, Sidar Aksoy, Taner Düner, Türkan Koç, Utkan Turan, Zerrin Tuncer, Zeynep Erdoğan…

Aslı Doğan (Küçükpazar)

Proje Sergisi: 27 Nisan 2019 Cumartesi saat 16.30 İFSAK