Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şener Şen’in ‘Zengin Mutfağı’ Anadolu’yu gezecek
Şener Şen’in ‘Zengin Mutfağı’ Anadolu’yu gezecek
Büyük usta Şener Şen’i 14 yıl sonra tiyatro seyircisi ile tekrar buluşturan, DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ oyunu kış sezonu boyunca haftalarca kapalı gişe oynamıştı. Oyun şimdi Ege ve Akdeniz bölgelerinde tiyatroseverlerle buluşacak.
Kültür Sanat 5 Ağustos 2019 - 10:18

‘Zengin Mutfağı', 19 Ağustos'ta Bursa, 22 Ağustos ve 30 Ağustos'ta İzmir, 24 Ağustos'ta Ayvalık, 25 Ağustos'ta Kuşadası, 27 Ağustos'ta Denizli, 29 Ağustos'ta Antalya,1 Eylül'de Marmaris ve 2 Eylül'de Bodrum'da sahnelenecek.

DasDas'ın ‘Zengin Mutfağı' oyunu aralık ayında prömiyerini yapmış ve sezonun en önemli kültür sanat olayları arasına adını yazdırmıştı. Başrolünde büyük usta Şener Şen'in yer aldığı oyun, geçtiğimiz günlerde Atlantis Yapım organizasyonuyla Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenmişti. 19 Ağustos'tan itibaren de Atlantis Yapım organizasyonuyla Türkiye'nin çeşitli şehirlerini de gezecek olan ‘Zengin Mutfağı', Anadolu Efes'in katkılarıyla sahneye konuyor. Oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Vasıf Öngören'in imzasını taşıyan oyunda Şener Şen'e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli ve genç oyuncular eşlik ediyor.

Zengin Mutfağı Turne Programı:

19 Ağustos Bursa Fuar Açıkhava Tiyatrosu
22 Ağustos İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu
24 Ağustos Ayvalık Amfi Tiyatro
25 Ağustos Kuşadası Avm Amfi Tiyatro
27 Ağustos Denizli Açıkhava Tiyatrosu
29 Ağustos Antalya Açıkhava Tiyatrosu
30 Ağustos İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu
1 Eylül Marmaris Amfi Tiyatro
2 Eylül Bodrum Antik Tiyatro