Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Şenlendirici’ kampa az kaldı
‘Şenlendirici’ kampa az kaldı
Ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, İzmir Bergama'daki çiftliğinde geçtiğimiz yıl başladığı Klarnet Kampı'nın bu yıl ikincisini düzenlemek için hazırlıklara başladı.
Kültür Sanat 30 Nisan 2017 - 18:04

I. Klarnet Kampı için kolları sıvayan Şenlendirici, organizasyonun her adımı ile bizzat kendisi ilgileniyor. Klarnet Kampı projesinin uzun yıllar aklında olduğunu belirten Şenlendirici, “Daha çok deniz kenarında hem yazlık, hem tatil, hem ziyaret, hem ticaret anlamında düşünüyordum. Bergama’dan bir zeytinlik buldum kendime. Sonra otururken burada bir klarnet kampı yapsak nasıl olur zeytinliklerin arasında diye kendi kendime düşündüm. Geçen yıl ilkini yaptık Bergama-Kınık arasında Dündarlı'ya 2, Bergama'ya 10 kilometre. Çok hazırlandık. Herkes mutlu mesut ayrıldı buradan. 16 yaşında öğrencimiz de vardı refakatçisi ile gelen 65 yaş üstü öğrencimizde vardı. Yurt dışından yaklaşık 18-19 misafirimiz oldu. Amerika, Kanada, Ürdün ve Mısır’dan. Yurt içinden de enteresan şehirlerden arkadaşlarımız geldi. Kalkıp Ağrı ve Diyarbakır’dan, Kırklareli’nden ve ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlerimiz oldu“ dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇILAR KAMPA GELECEK

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İsmail Lumanovski, Taksim Trio, Rubato ve Göksun Çavdar, Rouh Trio, Bülent Altıntaş’ın kampa geleceğini açıklayan Şenlendirici, bu isimlerin yanı sıra dünyaca ünlü Yunan sanatçı Vassilis Saleas’ın da kampta olacağını söyledi. 10-15 Temmuz’da düzenlenecek olan II. Klarnet Kampı’nın Bergama’nın da kültürel hayatına ve tanıtımına büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.