Seogu Lee, Cihangir’deki talihsiz olayın yaşandığı mekanı anlattı

Seogu Lee tarafından açılan Velvet Indieground'a yapılan saldırı dünya kamuoyunda tepki görürken, mekanı sahibi Seogu Lee hikayesini anlattı

Seogu Lee, Cihangir’deki talihsiz olayın yaşandığı mekanı anlattı

Cihangir’de dün, dünyaca ünlü İngiliz müzik grubu Radiohead’in Velvet Underground Records’daki yeni albümünün dinletisine yapılan saldırıya maruz kalan mekanın sahibi Seogu konuştu.

1

Seogu Lee, mekanının saldırıya uğramasından aylar önce müziğe olan sevgisini bantmag.com’a anlattı. İşte Seogu Lee:

“Hepsi Dirty Dancing filmiyle başladı. Filmi izledikten sonra, o dönem ağbimde olan film müziklerini sürekli dinlemeye başladım. 1988 yılıydı. Dirty Dancing'den önce pop müzikten nefret ediyor gibiydim. Ne dediklerini anlamadığım bu şarkıları neden dinleyeyim ki diye düşünüyordum. Özellikle ağbim Dire Straits, Cars, Leonard Cohen, Bruce Springsteen gibi grup ve müzisyenlerin albümlerini sürekli çalarak bana işkence ediyordu! Daha da kötüsü bana hangi grup olduğunu tahmin ettirmeye çalışıyordu. Nasıl bilebilirdim? O zamanlar en fazla 10 yaşımdaydım.

Dirty Dancing'in ardından ağbimin koleksiyonunu dinlemeye başladım. Ağırlıklı olarak pop, soft rock ve eskiler. Sonrasında da müzik dergilerini almaya, American Forces Korean Networks isimli Kore'deki Amerikan askerleri için kurgulanmış televizyon kanalını izlemeye başladım. Başta Guns N' Roses ve New Kids On The Block olmak üzere yaptığım keşiflere büyük hayranlık duymuştum. Ağbimin koleksiyonundan sıkıldıktan ve müzikte farklı bir zevkim olduğunu farkettikten sonra kendi albümlerimi almak istedim. Aldığım ilk albüm hangisi tam olarak hatırlamıyorum. Bon Jovi – New Jersey ya da Guns N' Roses – Appetite For Destruction olabilir. Eğer New Kids On The Block'un Hangin' Tough' albümü o zamanlar Kore'de yayınlanmış olsaydı, aldığım ilk albüm o olurdu. Fakat o albüm 1990 yılının şubatında Kore'de yayınlandı. Albümü aldığım anı çok net bir şekilde hatırlıyorum”

İLGİLİ HABERKoreli plakçı dükkanını ağlayarak kapattı ve gittiKoreli plakçı dükkanını ağlayarak kapattı ve gitti

Türkiye'de yalnızca Indie müziğe odaklanan başka bir plak dükkanı olmadığını belirten Seogu Lee, “Yanılıyor olabilirim ama Indie dinleyen insanlar için kafamda oluşmuş bir imaj var. Yalnız olmaktan korkmayan, yeni olan bir şeyi bulmak için zaman harcayan, garip olarak etiketlenmiş ama yaptıklarından ve seçtiklerinden emin olan kişiler. Ama her zaman teori ve uygulama birbirinden farklı olabiliyor. Bu ikisini eşleştirme konusunda biraz başarısız oldum sanırım. Yakında bu fikri daha sağlamlaştıracak bazı değişiklikler ve eklemeler yapmayı düşünüyorum” dedi.

Loading...