Serra Yılmaz: ‘Erkekler güçlü kadınlardan korkuyor’

Oyuncu Serra Yılmaz, güçlü kadınların erkekleri korkuttuğunu belirterek, "Mesela benim hep fazla bilmemden korkan çok erkekle tanıştım ve muhatap oldum" dedi.

Serra Yılmaz: ‘Erkekler güçlü kadınlardan korkuyor’

Usta tiyatrocu ve oyuncu Serra Yılmaz, Life Time’da katıldığı #seninmucizen programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Erkeklerin güçlü kadınlardan korktuğunu dile getiren Yılmaz, 10 yıl evli kaldığı Levent Yılmaz ile boşanması hakkında; “Annemle babamın boşanmış olmasından dolayı, benim için evlilik kurumu istendiği anda yıkılabilir bir kurumdu. Benim şöyle bir algım vardı hani işler yürümediği zaman zaten boşanılır. Levent'ten boşanmayı isteyen bendim, başkasına aşık oldum. Onu idrak ettiğim zaman da çok kısa bir süre içinde söyledim Levent'e. Bunu söylememenin ikimize de saygısızlık olacağını ve ikimizin de böyle bir şeyi hak etmediğini düşündüm” dedi.

‘ANNEANNEM HAREM’DE BÜYÜMÜŞ’

Anneannesinin haremde büyümesi ile ilgili, “Anneannem Osmanlı Sarayı'nın Harem'inde büyümüş bir Çerkes kızıdır. Haremde bir kadın olmanın bence en büyük travmalarından biri çocukların yaşadıkları” diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genelde çocuklar ailelerinden kopartılarak ya da kendi aileleri tarafından satılarak saraya teslim ediliyor. O dönemde Kafkasya' da ki savaş sebebiyle ve yoksulluktan çok fazla Çerkes göç ediyor ve bu çocuklar haremde büyümek zorunda kalıyor. Anneannem biraz zor bir karakterdi. O kadar çok kadının olduğu saray ortamında, sanırım dominant ve güçlü bir karakter olmak gerekiyor fakat anneannem çok mütevazıydı. Hangi ortama girerse girsin ayak uydururdu. Ben de öyleyimdir. Beni her ortama koyun, herkesle aynı düzeyde ilişki kurabilirim. Bu benim için önemli bir mirastır. Her kültürden insan size başka şeyler öğretebiliyor.”

‘GÜÇLÜ KADIN HER ZAMAN ERKEKLERİ KORKUTUR’

Güçlü kadınların erkekleri korkuttuğunu anlatan Yılmaz, “Güçlü kadın kendi kararlarını alabilen ve kendi ayakları üstünde durabilen kadındır. Güçlü kadın olmak çok zordur çünkü güçlü kadın her zaman için erkekleri korkutur. Mesela benim hep fazla bilmemden korkan çok erkekle tanıştım ve muhatap oldum. Ben kadınlara özellikle kendileri olmalarını ve başkalarının etkisi altında kalmamalarını tavsiye ediyorum. Böyle kurallar yok hayatta. Mesela benim kızım çocuk sahibi olmak istemiyor. Kendi arzularının peşinden gidip neyden ilham alıyorsa o yöne doğru yol almasını arzu ediyorum” dedi.

Serra Yılmaz'ın ilk filmi 'Cebimdeki Yabancı'nın fragmanı yayınlandı İlginizi Çekebilir Serra Yılmaz'ın ilk filmi 'Cebimdeki Yabancı'nın fragmanı yayınlandı