Serra Yılmaz’a MIX Milano Festivali’nde ‘Komedi Kraliçesi’ ödülü

Ünlü oyuncu Serra Yılmaz bu yıl 31'incisi gerçekleştirilen MIX Milano Festivali’nde 'Komedi Kraliçesi' (Queen of Comedy) ödülünü aldı.

Serra Yılmaz’a MIX Milano Festivali’nde ‘Komedi Kraliçesi’ ödülü

İtalya'nın prestijli film festivallerinden MIX Milano Festivali, bu sene Türkiye'den başarılı sinema ve tiyatro oyuncusu Serra Yılmaz'ın katılımı ile gerçekleşti. Türk sinemasını ve tiyatrosunu İtalya'da başarı ile temsil eden ünlü oyuncu Yılmaz, festivalde ‘Komedi Kraliçesi’ ödülüne layık görüldü. Yılmaz, törende ödülünü İtalyan televizyonundaki MasterChef programında birlikte yarıştığı ünlü astrolog Antonio Capitani’nin elinden aldı.

serra3
KOMEDİYE DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Capitani ödülü takdim ederken usta oyuncu için “Oynadığı her role ruh kazandıran ve her karakterlerini bize tüm doğallığı ile yaşatan Serra Yılmaz'a bu ödülü vermekten büyük onur duyuyorum” dedi. Yılmaz ise dünyanın bugün daha çok komediye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Çünkü dünyamız her geçen gün biraz daha sıkıntılı bir hale geliyor, kararıyor. O nedenle bütün bu mücadele içinde bence bizi aydınlatan anlar ancak mizahla ortaya çıkıyor. Mizah, gökkuşağının tüm renklerini kucaklar ve farklı cinsel kimliklerin kendilerini özgürce ifade edebilmeleriyle zenginleşir. Bugünlerde Çeçenistan gibi dünyanın değişik noktalarında yaşanan LGBTİ hakları ihlalleri de son derece kaygı verici bir boyuta ulaştı. Biz sanatçılar eserlerimizle ve mizahımızla bu baskıya karşı mücadele etmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Serra Yılmaz yeniden İtalya'da İlginizi Çekebilir Serra Yılmaz yeniden İtalya'da