Set çalışanını vuran Alec Baldwin itiraf etti: Kariyerim bitebilir

Film setinde görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne yol açan olayla ilgili ilk röportajını veren Alec Baldwin, oyunculuk kariyerinin bitmiş olabileceğini itiraf etti.

Set çalışanını vuran Alec Baldwin itiraf etti: Kariyerim bitebilir

Ekim ayında Rust filminin çekimi sırasında görüntü yönetmenini vurarak öldüren Alec Baldwin yaşanan bu olayın ardından ilk kez kameralar karşısına geçti. Yapımcısı olduğu Rust filminin çekimi sırasında 42 yaşındaki Halyna Hutchins'i öldüren ve yönetmen Joel Souza'yı yaralayan Baldwin, ilk kez röportaj verdi.

ABC’ye konuşan Alec Baldwin, olayda “tetiği çekmediğini” savunurken, “Ben asla kimseye silah doğrultup sonra tetiği çekmem” dedi. Röportaj sırasında zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Baldwin, “Ben asla kimseye silah doğrultup sonra tetiği çekmem” dedi.63 yaşındaki aktör, “Biri o silaha gerçek mermi koydu. Biliyorum ki o kişi ben değilim” ifadelerinde bulundu.

‘TETİĞİ BEN ÇEKMEDİM’

Alec Baldwin, Hutchins’in ölümüyle sonlanan anlara ilişkin şunları anlattı: “Beni yönlendiriyor, silahı nasıl tutmam gerektiğini gösteriyordu. Silahımı tutma istediği şekilde tutuyordum.

Baldwin çekim için silahın horozunu kaldırdığını ama tetiği çekmediğini savundu: “Tetik çekili değildi. Ben tetiği çekmedim. Ben horozu kaldırdım. ‘Görebiliyor musun, Görebiliyor musun?’ dedim. Baldwin, “Sonra horozu bıraktım ve silah patladı” dedi.

‘KARİYERİM BİTEBİLİR AMA UMRUMDA DEĞİL’

Baldwin, bu olay nedeniyle oyunculuk kariyerinin bitebileceğini, “bunun umurunda olmadığını” da söyledi.

ABC News’da yayımlanan röportajla ilgili programın sunucusu George Stephanopoulos  80 dakika süren söyleşinin, 20 yıllık kariyerindeki “en yoğun” tecrübe olduğunu söyledi.

Yaşanan olaydan sonra kamuoyuna yansıyan haberlerde Baldwin, silahın kuru sıkı olduğunu düşündüğünü açıklamış ve silahı yönetmen yardımcısı Dave Halls'un inceleyip verdiğini dile getirmişti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Set çalışanını vuran Alec Baldwin'den şaşkına çeviren açıklama: Tetiğe basmadım İlginizi Çekebilir Set çalışanını vuran Alec Baldwin'den şaşkına çeviren açıklama: Tetiğe basmadım Hollywood'u sarsan olayda yeni iddia: Alec Baldwin'i suçladı İlginizi Çekebilir Hollywood'u sarsan olayda yeni iddia: Alec Baldwin'i suçladı George Clooney'den Alec Baldwin olayı yorumu: 40 yıldır setlerdeyim hiç duymadım İlginizi Çekebilir George Clooney'den Alec Baldwin olayı yorumu: 40 yıldır setlerdeyim hiç duymadım
Loading...