Sözcü Plus Giriş

Şevket Altuğ şimdi ne yapıyor?

Uzun süredir ekranlarda görünmeyen Şevket Altuğ ekranlara geri mi dönüyor?

Güncellenme: 15:30, 22/02/2017
Şevket Altuğ şimdi ne yapıyor?

Türk sinemasının efsane isimlerinden Şevket Altuğ 13 Mart 1943 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. 1960 yılında Galatasaray Lisesi’ni bitiren Altuğ, aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Sinema ve Konservatuvar Bölümünde dört sene eğitim gördü.

Tiyatro hayatı 1962 yılında başlayan usta oyuncu 5 yıl süreyle AEG reklamlarında oynadı. Televizyon dünyasına ilk kez Seyahatname isimli diziyle adım atan Altuğ, ‘İşte Hayat’ isimli proje ilk kez sinema ile tanıştı. Perihan Abla dizisindeki Şakir ve Süper Baba dizisindeki Fikret rolleri ile adından sıkça söz ettiren usta isim 11 kez Altın Portakal Sinema Ödülü alarak Sinema Tarihine adını kazıdı. Şevket Altuğ, son olarak 2002-2003 yayın döneminde yayınlanan “Unutma Beni” adlı dizide bir Hırsız’ı canlandırdı.

ŞİMDİ NE YAPIYOR?

1971 yılında Jale Altuğ ile hayatını birleştiren Şevket Altuğ’un bu evlilikten Kezban ve Kerem isminde çocukları bulunuyor. Datça’da hayatına devam eden Şevket Altuğ’un yeniden setlere dönüp dönmeyeceğine ilişki ise açıklama Hakan Ural’dan geldi. Ural, TV8’de yayınlanan ‘Aramızda Kalmasın’ programında, setlere dönüp dönmeyeceği merak edilen Yeşilçam efsanesi hakkında, Şevket “Datça’da yaşıyor. Keyfi ve sağlığı yerinde. İş teklifleri geliyor, ama bu aralar setlerde olmayı tercih etmiyor” ifadelerini kullandı.