Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Şeytanımız çaldınız’ dediler, 50 milyon dolarlık dava açtılar
‘Şeytanımız çaldınız’ dediler, 50 milyon dolarlık dava açtılar
ABD'de satanistlerden oluşan bir grup, Netflix ve Warnerbros'un ortak yapımı Sabrina'nın Tüyler Ürpertici Maceraları dizisinde yer alan tanrı figürünün kendilerinin taptığı puta benzediğini öne sürdü ve 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı.
Kültür Sanat 10 Kasım 2018 - 13:15

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Netflix ve Warnerbros’un ortak yapımı The Chilling Adventures of Sabrina (Sabrina’nın Tüyler Ürpertici Maceraları) ABD’de yaşayan bir grup satanisti kızdırdı. Satanistlerin kızma nedeni ise kendilerinin taptığı ve şeytanı sembolize eden put Baphomet’nin dizide izinsiz kullanılmasıydı.

Söz konusu heykel dizideki cadı kabilesinin taptığı şeytani Kara Lord’a aitti. Kabilenin ibadet biçimi ise yamyamlık… ABD’deki satanist tapınak da, üyelerinin dizideki şeytani düşmanlara benzetildiğini savundu.

Tapınak’ın kurucularından Lucien Greaves, söz konusu benzerliği attığı tweet’le ortaya koydu. Greaves, dizide kendi tanrıları Baphonet’nin de “karalandığını” söyledi. Grup, Netflix ve Warner Bros’a 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

satanist