Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Shakespeare filmleri 8 Eylül’de izleyiciyle buluşuyor
Shakespeare filmleri 8 Eylül’de izleyiciyle buluşuyor
'Shakespeare Yaşıyor' kapsamında yapılacak gösterimler 4 şehirde gerçekleşecek
Kültür Sanat 24 Ağustos 2016 - 10:57

Ölümünün 400. yıldönümünde dünyanın en popüler oyun yazarı William Shakespeare'in eserlerini kutlayan dünya çapındaki etkinlik programı Shakespeare Lives / ‘Shakespeare Yaşıyor’ kapsamında 4 şehirde yapılacak gösterimler British Councıl iş birliğiyle ve Başka Sineöa ev sahipliğinde İstanbul, Bursa, Eskişehir ve İzmir'de gerçekleşecek.

shakespeare2

Kenneth Branagh'ın yönettiği ve başrolünde oynadığı, Emma Thompson, Keanu Reeves gibi yıldız kadrosuyla öne çıkan 1993 yapımı Much ado About Nothing / Kuru Gürültü; Ian McKellen'ın III. Richard'a hayat verdiği Richard Loncraine'in 1995 yapımı uyarlaması III. Richard; Michael Fassbender'in Shakespeare'in ölümsüz karakterine bambaşka bir yorum kattığı 2015'in en çok ses getiren yapımlarından Macbeth; Manchester Royal Exchange Tiyatrosu'ndaki büyük ses getiren ve kapalı gişe oynayan, Hamlet'in benzersiz bir performans örneği olan Maxine Peake'ten Hamlet programda yer alacak.