Sihirli telefon şimdi de ‘Mutluyduk Belki Bugüne Kadar’ ile tiyatroda

İlk kez Paolo Genovese yönetmenliğinde beyazperdede izleyicilerle buluşan 'Perfetti Sconosciuti' (Mükemmel Yabancılar) önce Serra Yılmaz yönetmenliğinde Türk izleyicilerle buluştu. Film, tiyatroya da uyarlandı ve sahnelenmeye başlandı.

Sihirli telefon şimdi de ‘Mutluyduk Belki Bugüne Kadar’ ile tiyatroda

Oyunun ismi ‘Mutluyduk Belki Bugüne Kadar’. Yönetmen koltuğunda Ahmet Sami Özbudak oturuyor. Oyunun hem yapımcılığını hem de uyarlamasını ise Kerem Pilavcı üstleniyor.

Pilavcı, geçtiğimiz yıl Nisan ayında filmin orijinal versiyonu Perfetti Sconosciuti’yi izlediğini ve insanlara tiyatro sahnesinde, sadakati azalmış, hem kişisel hem de çevresel anlamda yozlaşmış ilişkileri anlatma isteği duyduğunu belirtti.

mutluydukbelkigbugunekadar-bulten2‘ASLINDA BİR TİYATRO METNİ’

Özbudak ise metin için “Aslında bir tiyatro metni. Ayrıca site-specific (mekan odaklı) bir hikaye oluşu da sahneye koymak için biçilmiş kaftan” diyen Özbudak, “10'dan fazla ev dolaştık; yoksa restaurantta mı gerçekleştirsek, diye düşündük. En sonunda Beti Mizrahi'nin önerdiği Tophane'deki eve aşık olduk. Her oyunla beraber, bu mekanda, siz bizi izlediniz; biz de sizi izliyoruz olgusuyla, en belirgin temas yaşanmış oluyor seyirci ile oyuncu arasında” dedi.

‘SONSUZ AŞK YOK’

Oyunun konusuyla ilgili de açıklamalar yapan Pilavcı, “Bence sonsuz aşk ya da nihai sevgili yok. Oyun da o yüzden beni cezbetti” açıklamasını yaptı. Özbudak ise aynı konuda şunları söyledi: “Sonsuz aşk konusu, belki olabilir.”

Oyun, Nisan ayı boyunca, 3-17-18-24'ünde Plan Be Loft'ta; 26'sında ise Ege Perla Toy İzmir sahnesinde olacak.

Cebimdeki Yabancı filminin oyuncuları Sözcü mikrofonuna konuştu İlginizi Çekebilir Cebimdeki Yabancı filminin oyuncuları Sözcü mikrofonuna konuştu