Sözcü Plus Giriş

Sıla Emine Bulut için söyledi

Sıla, Bodrum Antik Tiyatro'da sahne aldı ve Sezen Aksu'nun bestesi olan Ünzile'yi, öldürülen Emine Bulut için seslendirdi.

Güncellenme: 17:11, 01/09/2019
Sıla Emine Bulut için söyledi

Kerki Solfej'in düzenlediği açıkhava konserlerinde dinleyicileriyle buluşan Sıla, önceki akşam yeniden Bodrum Antik Tiyatro sahnesindeydi. Sıla, konserde Kırıkkale'de eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut için Sezen Aksu'nun unutulmaz eseri ‘Ünzile'yi seslendirdi.

‘SESSİZ KALMAYABİLİRİZ’

“Elimizi taşın altına koyalım” diye çağrı yapan Sıla, “Ölüm beter. Geride kalmak ölümden beter. Gidenlerin, yitirdiklerimizin ardından söylüyoruz. Geride kalan küçük çocuklar, geride bırakılan yaralı yürekler gibi söylüyoruz. Öldürülen kadınların kanayan kalpleri gibi atıyor kalbimiz. Geri döndüremeyiz. Ama sessiz kalmayabiliriz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Elimizi taşın altına sokmazsak bu memlekette hiç bir şey halledemeyiz” dedi.

Konserde yine bir Sezen Aksu şarkısı olan ‘Zeybek' i de seslendiren Sıla'ya daha önceki Bodrum konserlerinde olduğu gibi minik efe Çağıl Ayaz eşlik etti. Sıla, sahnede kendisinden mikrofonu alarak önce 30 Ağustos Zafer Bayramını daha sonra ise Dünya Barış Günü'nü kutlayan minik efeyi öperek uğurladı.

Yayınlanma Tarihi:15:06,