Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şimdiye dek irdelenmemiş bir konu: Durak
Şimdiye dek irdelenmemiş bir konu: Durak
Hasan Sabbah ve fedailerine sembolik göndermeleri olan, Emre Altuğ, Görkem Yeltan’ın rol aldığı psikolojik gerilim türündeki 'Durak' filmi 14 Temmuz’da vizyona girecek.
Kültür Sanat 3 Temmuz 2017 - 12:49

İkinci Yeni Film'in yeni yapımı ‘Durak’ 14 Temmuz'da vizyona girecek. Yönetmenliğini Serdar Gözelekli ve Muammer Koçak'ın üstlendiği, çekimleri İstanbul ve Kayseri'de gerçekleşen psikolojik gerilim türündeki filmde Emre Altuğ başarılı bir gazeteci olan ‘Tahir’, Görkem Yeltan ise öğretmen ‘Feride’ rolünü üstleniyor.

KLASİK KORKU UNSURU KULLANILMADI

Yönetmen Serdar Gözelekli, filmin dini ve geleneksel korku temalarını kullanmadan seyircinin tansiyonunu yüksek tutan nadir yapımlardan biri olarak gördüğünü belirterek, “Film, alt metni güçlü bir tarikat hikayesinden yola çıkarak insan beyninin kötülüğü sorgulama biçimini masaya yatırıyor. Filmi diğer korku gerilim filmlerinden ayıran başka bir özelliği de klasik korku unsurlarının kullanılmamış olması. Karanlık ve efektlerden beslenmemiş saf bir gerilim filmi diyebilirim” dedi.

durak
HASAN SABBAH’A SEMBOLİK GÖNDERMELER

Film, Hasan Sabbah ve fedailerine güçlü sembolik göndermeleri olan ve günümüzde faaliyet gösteren kötücül bir örgüte ve kurbanlarına odaklanıyor. Bu anlamda kendi türündeki yerli yapımlardan farklı olarak, şimdiye dek irdelenmemiş bir konuyu psikolojik gerilim türünün içine taşıyor.