Sıra bekleme derdi bitiyor

Festivallerde kullanıcılara kolaylık sağlamak için geliştirilen cüzdansız (cacheless) dijital ödeme sistemi EventPayPro, Türkiye'de de hizmete girdi.

Sıra bekleme derdi bitiyor

Tüm dünyada ödeme sistemleri dijital platformlara doğru hızla kayıyor. Bilhassa festivallerde uzun sıraları azaltmak için dijital ödeme sistemleri kullanılmaya başlandı. EventPayPro, Türkiye’de de cüzdansız alışveriş sistemini devreye soktu. Kullanıcılar bu uygulama ile alışverişlerini cep telefonları, QR kodlu alışveriş kartları veya akıllı NFC bilekliklerine tanımlanan yüksek teknolojili sistem sayesinde gerçekleştirebilecek.

Festivale özel olarak hazırlanan mobil uygulamayı indiren katılımcılar, mobil uygulama üzerinden kredi kartları ile online ödeyerek hesaplarına bakiye yüklemeli.

Akıllı telefon kullanmak istemeyenler için de festivale özel olarak hazırlanmış alışveriş kartları mevcut. Kullanıcılar, festival sonunda ise yükledikleri paradan artan bakiyelerinin iadesini alabilecek.

İlk kez geçen seneki festivallerde görücüye çıkan EventPayPro 70 binden fazla katılımcı tarafından 250 binden fazla işlemde kullanıldı.