Sözcü Plus Giriş

Şişli’de Flamenko rüzgarı!

Azulmavi Endülüs Kültürü Flamenko Derneği’nin üyeleri, Anadolu Flamenko Topluluğu ile İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde Flamenko rüzgârı estirdi. Flamenko dansı ve müziği ile ilgilenenlerinin bir araya gelip kurduğu Azulmavi Endülüs Kültürü Flamenko Derneği’nin üyeleri, Anadolu Flamenko Topluluğu ile birlikte sahne aldı.

Emin AVANES
Güncellenme: 19:54, 01/07/2016
Şişli’de Flamenko rüzgarı!

Flamenko dansı ve müziği ile ilgilenenlerinin bir araya gelip kendilerini geliştirebildikleri ve özgür hissettiği bir dünyaya kapıyı aralayan Azulmavi, bu yıl da Anadolu Flamenko Topluluğu ile birlikte izleyenleri dansın ve müziğin sınırlar ötesi dünyasına götürdü.

 

 

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Flamenko Sanatını oluşturan mücadele, zorluk, öfke, isyan ve neşe duygularının açığa çıktığı soluksuz bir konser ve dans gösterisi 25 Haziran 2016'da Şişli Kent Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Yapılan gösteri sadece flamenko severleri değil, bu tutkulu müziği ve dansı merak eden tüm sanatseverleri buluşturdu.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Ümit Yıldız’ın önderliğinde kurulan Anadolu Flamenko Topluluğu ise geçen yıl olduğu gibi bu yıl da muhteşem müziği ve geniş kadrosuyla geceye renk kattı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Gösterinin koreografilerini ve sanat yönetmenliğini kendisinin üstlendiği profesyonel flamenko dans sanatçısı Melis Cangüler solo performanslarının yanısıra, Anadolu Flamenko Topluluğu üyelerinden gitar sanatçısı Ümit Yıldız ve Sude Özcan, perküsyon sanatçısı Süleyman Kuruçay, kemancı Rabia Yıldız ve klarnetçi Okan Çakmak sahnede olurken Azulmavi Dernek Dansçıları da müzisyenlere danslarıyla eşlik ederek renkli bir gece sundu.

 

 

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Kalitesiyle, farklılığıyla ve yenilikleriyle kendini sürekli geliştiren ve ülkelerarası kültür alışverişine önem veren Azulmavi Endülüs Kültürü Flamenko Derneği, sadece Flamenko Sanatı değil İspanya ve Endülüs Kültürü'nü tanımaya, öğrenmeye yönelik faaliyetler geliştirmek ve Türk Kültürü'nü de İspanya'da tanıtmak amacıyla kurulmuştur.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Yayınlanma Tarihi:19:52,