Sözcü Plus Giriş

SİYAD’dan sansüre tepki

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), Mahsun Kırmızıgül imzalı 'Vezir Parmağı'na getirilen sansüre tepki gösterdi

null
Güncellenme: 10:41, 02/02/2017
SİYAD’dan sansüre tepki

İki ilçenin Belediye Başkanı tarafından engellen ‘Vezir Parmağı’ filmine Sinema Yazarları Derneği’nden açıklama geldi. SİYAD tarafından yapılan yazılı açıklamada, filme aleni bir şekilde sansür uygulandığı belirtildi. Açıklamada, uygulamının “Ülkemizde sansürün ulaştığı yaygınlığın endişe verici yeni göstergeleri” şeklinde ifadelere yer verildi.

“SANSÜR ORTADAN KALDIRILMALIDIR”

Sinema Yazarları Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“‘Vezir Parmağı’ adlı filmin bazı ilçelerde gösteriminin ilçe belediye yönetimleri tarafından engellenmesi açık biçimde sansür uygulamalarıdır ve ülkemizde sansürün ulaştığı yaygınlığın endişe verici yeni göstergeleridir.

siyad2

Sözkonusu filmin gösterimi önündeki tüm engellemelerin derhal kaldırılmasını ve bu arada filmin yönetmenine yönelik hedef gösterici beyanatların sona erdirilmesini ivedi olarak talep ediyor, sansürün her türlü biçiminin ortadan kaldırılması gerektiği konusundaki tutumumuzu yineliyoruz”

siyad3İlginizi ÇekebilirVizyondaki filmler: Uzun süredir ölü olduğu biliniyordu ama...Vizyondaki filmler: Uzun süredir ölü olduğu biliniyordu ama...