Siz de senaryo yazmak ister misiniz?

‘Beni Unutma’ ve ‘Bu İşte Bir Yalnızlık Var’ gibi sinema filmlerinin senaryo yazarı, pek çok filmde senaryo danışmanlığı yapmış, Sözcü Gazetesi Film Eleştirmeni Burak Göral’ın, 'Senaryonun Temelleri' dersleri 27 Nisan günü 19:30’da Akademi Nar’da başlayacak.

Siz de senaryo yazmak ister misiniz?

Şimdiye kadar yüzlerce saat senaryo dersi veren Göral, toplam 5 hafta sürecek olan bu kursta da katılımcılara senaryo yamanın inceliklerini ve yazılan senaryonun nasıl daha iyileştirilebileceğinin ipuçlarını verecek. Kurs hakkında detaylı bilgileri Akademi Nar'ın internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

AKADEMİ NAR AÇILDI

İlhamını akademi sözcüğünün binlerce yıla yaslanan gücünden alan Akademi Nar, Türkçe editörü Onur Caymaz ve sinemacı eşi Aslıhan Türel'in çabalarıyla geçtiğimiz ay açıldı. Akademinin sloganı Marcel Proust'un bir cümlesi: ‘Keşfetmenin büyüsü yeni yerler bulunca değil, yeni gözlere sahip olunca yakalanır…' Eğitimlerden sorumlu Türel, Akademi Nar'ı ‘şiir, öykü, roman ve sinema sanatının konuşulduğu yer' olarak tanımlıyor.

nar-ic

Akademi Nar'da devam eden atölyeler şunlar:

– Onur Caymaz ile Yaratıcı Okurluk (1 Nisan'da başlıyor)

– Onur Behramoğlu ile Türk Şiirinin Müzikli Tarihi (8-9 Nisan 2017)

– Ali Şimşek ile Film Analizleri (25 Nisan'da başlıyor)

– Burak Göral ile Senaryonun Temelleri (27 Nisan'da başlıyor)

– Haydar Ergülen ile Yazı Alıştırmaları (5 Mayıs'ta başlıyor)

– Faruk Duman ile Öykü Kulübü (Yaza kadar devam edecek)

– Kadir Yenidoğan ile İngilizce Konuşma Kulübü (Her ayın son haftasında)

Akademi Nar ile iletişime geçmek, dersler hakkında detaylı bilgi almak için 0536 785 24 95 numaralı telefonu, info@akademinar.org mail adresini kullanabilirsiniz. Web adresiyse www.akademinar.org

Loading...