‘Soğuktan Korkmayan Tek Kuş’ ödülleri topluyor

Sezonun dikkat çeken çocuk oyunlarından 'Soğuktan Korkmayan Tek Kuş' kukla tiyatrosu, 19’uncusu düzenlenen Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde 'En İyi Çocuk Oyunu' ödülünü aldı.

‘Soğuktan Korkmayan Tek Kuş’ ödülleri topluyor

Zoran Drvenkar'ın aynı adlı eserinden uyarlanan Soğuktan Korkmayan Tek Kuş’un çevirisini Mine Kazmazoğlu yaptı. Oyunun uyarlaması ise Bihter Gülgeç Saka'ya ait. Oyunu Çağlayan Sevinçer yönetiyor. Bu epik masalın oyuncu kadrosunda ise Bihter Gülgeç Saka, Emre Saka, Ahmed Saka, Ayfer Tokatlı, Başak Gürer ve Yasin Bardakcı bulunuyor.

ÖDÜLLERİ TOPLUYOR

Tiyaro Gülgeç'in Türkiye'de sanatseverlerle buluşturduğu bu benzersiz eser, 2011 Alman Gençlik Edebiyatı ödülünü de almıştı. 5 yaş üzeri herkesin izleyebileceği kukla tiyatrosunu, minikler kadar ebeveynler de ilgiyle takip etti. Hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşayan ve artık buna bir son vermek isteyen Riki'nin hikayesini konu alan oyun, sabrı tükenmiş cesur Riki'nin gözünü karartıp, ‘kış'la konuşmaya karar vermesiyle başlıyor. Öyle ki Riki, ‘kış'ı bulabilmek için dünyanın en soğuk yerine gidiyor. Yolda karşılaştığı ‘Soğuktan Korkmayan Tek Kuş' ise Riki'ye oldukça ilginç bir yol arkadaşı oluyor.

OYUN TAKVİMİ

11 Mayıs Cumartesi 15:00 Kadıköy Boa Sahne
18 Mayıs Cumartesi 13:00 DasDas Sahne