Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oscar’da en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Rami Malek kimdir? İşte Oscar ödülü kazananlar…
Oscar’da en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Rami Malek kimdir? İşte Oscar ödülü kazananlar…
Oscar ödüllerini kazannalar belli oldu! 91'inci Akademi Ödülleri (Oscar Ödülleri) Los Angeles'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Bohemian Rhapsody filmiyle Rami Malek oldu.
Kültür Sanat 25 Şubat 2019 - 06:55

Sinema dünyasının en önemli ödüllerinden ve “Oscar” olarak bilinen “Akademi Ödülleri” Los Angeles’da devam eden törenle sahiplerini buluyor. En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Bohemian Rhapsody filmiyle Rami Malek oldu.

Fotoğraf: Reuters

RAMİ MALEK KİMDİR?

1981 yılında Los Angeles'da doğan Amerikalı aktör Rami Malek Mısır kökenli bir aileden Sami isimli tek yumurta ikiziyle beraber dünyaya gelmiştir. Etnik kökeni ile ilgili olarak Malek, “Büyürken okulda arkadaşlarım Arap terörist diye şakalar yaparlardı. Zamanla anladım ki bu yorumlar beni daha da güçlü bir kişilik yaptı. Her türlü önyargıya ya da ayrımcılığa karşı sağlam durdum. Kimliğim ve kültürümle her zaman gurur duydum. Arap kültürü ile büyüdüm, evimizde Arapça konuşulurdu. Çocukken tek hayalim anne ve babamın büyüdüğü yerleri görmekti. Hayalimi defalarca gerçekleştirdim. Ortadoğu çok güçlü bir bölge, Mısır'la ilgili haberleri her gün takip ediyorum, gazeteleri okuyorum. Umuyorum ki günün birinde her şey çok güzel olacak” demişti.

Sherman Oaks, Kaliforniya’daki Notre Dame Lisesi’ne gitti ve Güzel Sanatlar lisansını Evansville, Indiana’daki Evansville Üniversitesi’nden almıştır. Kıptî Ortodoks inancıyla büyümüştür.

ROBOT DİZİSİ İLE EMMY ALDI

Müzede Bir Gece ve Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 gibi filmlerde rol alan Rami Malek birçok televizyon programında yer aldı. The Legend of Korra isimli çizgi dizide Tahno’yu seslendirmiş aynı zamanda Battleship ve Need For Speed adlı filmlerde de rol almıştır. Mr Robot dizisiyle 2016'da Öne Çıkan Oyuncu Emmy Ödülü'nün sahibi olmuştu.

EN İYİ GİYİNEN ERKEKLER ARASINDA

Oyunculuğun yanı sıra, göze çarpan stil anlayışı ile adından söz ettiren Malek, dünyaca ünlü moda dergilerinin hazırladığı En İyi Giyinen Erkekleri listelerinde düzenli olarak yer alıyor.

Son güncelleme: 09:55 - 25.02.2019