Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sosyal medya tutkusu yeni fotoğrafçılar yetiştiriyor
Sosyal medya tutkusu yeni fotoğrafçılar yetiştiriyor
Sosyal medyanın hayatımızda yaygın olarak yer tutması fotoğrafa olan ilgiyi de rekor seviyede artırdı. Artık herkes yaşadığı her anın fotoğrafını çekip sosyal medyada yayınlamanın peşinde. Hatta bu tutku öylesine arttı ki, insanlar daha iyi fotoğraf çekebilmek adına fotoğrafçılık kurslarına gitmeye bile başladı…
Kültür Sanat 15 Nisan 2018 - 04:49
shutterstock_188496764

Gidilen bir restoranda yenilen farklı bir yemek, bir dost meclisi ya da tatilde yaşanan anlar… Pek çok kare özellikle sosyal medya tutkunları tarafından anlık paylaşımlarla takipçilere aktarılıyor. Sosyal medyanın bu denli popüler olmasıyla birlikte paylaşımcılar ‘daha fazla like' almak için fotoğraf çekme konusunda kendilerini geliştirme ihtiyacı duyuyor. Peki, bu nasıl mümkün olacak? Önce size bir fotoğraf makinesi lazım.Ardından fotoğraf tekniklerine hakim olmak. Artık ‘en güzel kare'yi yakalamak için hazırsınız. Bunun bilincinde olan fotoğraf tutkunları ücretli ve ücretsiz olarak düzenlenen eğitimlere yoğun ilgi gösteriyor.

fujifilm-egitimler-1

Kursların fotoğrafına gelince!

· Fotoğrafa ilgi duyanların yaş aralığı 17 ila 45 arasında.

· 14 saatlik temel eğitimle güzel fotoğraf çekmeye başlamak mümkün.

· Fotoğrafçılık, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması anlamında güzel bir hobi olarak göze çarparken, yetişkinler için de stresten uzak kalmanın eğlenceli bir yolu.

· Yarı amatör bir ekipman edinmenin maliyeti 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında değişiyor.

fujifilm-egitimler-3
Etiketler