Sözcü Plus Giriş

Sporculardan ve tribünden anlamlı etkinlik

Voleybol turnuvasının maç arasında, saha ve tribünlerde kitap okudular

Güncellenme: 09:49, 24/02/2017
Sporculardan ve tribünden anlamlı etkinlik

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen voleybol turnuvasının yarı final ile final maçları arasında sahadaki sporcularla, tribündeki protokol ve seyircilerin kitap okuduğu görüldü.

spor1

Balıkesir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kitaptan Kanatlar' adlı proje kapsamında saha içerisinde final karşılaşmasına çıkmaya hazırlanan Barbarosspor ile Kayasporlu sporcuların voleybol sahası içerisinde yere oturarak, protokol ve seyircilerinde tribünlerde 5 dakika süresince kitap okumaları ilginç görüntüleri de beraberinde getirdi.

spor4

İki hafta süresince her akşam oynanan maçların ardından turnuvanın şampiyonunun belirleneceği final maç öncesinde her iki takımın taraftarlarının coşkulu tezahüratlarının yerini, kitap okuma süresince tam bir sessizliğe bıraktığı gözlendi.

spor3

KİTAP OKUMAYA TEŞVİK ETMEK İÇİN BAŞLATILDI

Yapılan anlamlı etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, “Muhtarlar Derneği'miz tarafından düzenlenen şampiyona toplumumuzun kaynaşması adına çok önemli bir organizasyon. Bu organizasyona bir renk katmak ve farklı bir anlam verebilmek için de, ilçemizde başlatmış olduğumuz ‘Kitaptan Kanatlar' adlı projemizin bir kısmını da burada hayata geçirdik. Halkımızın kitap okuma alışkanlığını kazanması ve bunun yerleşmesi adına kitap okumanın yeri, zamanı ve yaşının olmadığını göstermek adına, iki maç arasında kitap okuyarak güzel bir projeye de destek verdik. Bunun toplumun her kesimine güzel bir mesaj olduğu kanaatindeyim. Bu projeye destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnşallah bu projemiz toplumuzun her kesimine kadar ulaşır” dedi.

İlginizi ÇekebilirHaftanın KitaplarıHaftanın Kitapları