Star Wars hayranları The Last Jedi için imza topladı: “Bu filmi seriden çıkarın”

Star Wars serisinin son filmi 'The Last Jedi - Son Jedi' ile ilgili tartışmalar sürüyor. Filmi beğenmeyen Star Wars hayranları, 13 bin adet imza topladı ve Disney ve Lucasfilm’e başvurarak, "The Last Jedi, Star Wars kanonundan çıkarılsın" talebinde bulundu. İzleyicilerin önemli bir bölümü ise filmi beğendiklerini, söz konusu dilekçede yer alan talebi savunmadıklarını söyledi.

Star Wars hayranları The Last Jedi için imza topladı: “Bu filmi seriden çıkarın”

Son filmde Star Wars serisinin en kült karakterlerinden olan Luke Skywalker'ın ölmesi üzerine harekete geçen bir grup Star Wars hayranı tepki vermeyi sürdürüyor.

Filmde Luke’a yeterince yer verilmediğini söyleyen izleyiciler, bir dilekçe yazarak Disney ve Lucasfilm’e başvurdu. Talepleri ise The Last Jedi’ın Star Wars serisinden çıkarılmasıydı.

Serinin 8. bölümüyle ilgili 13 bin imza toplanan dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“8. bölüm tam bir parodiydi. Luke Skywalker ve Jedi mirasını yerle bir etti. Biz Star Wars hayranlarının çoğunun seriyi sevme sebeplerini de yok etti. Ama bu düzelebilir. Nasıl ki 30 yıllık hikâyeleri sildiniz, bir tanesini daha silebilirsiniz. ‘The Last Jedi'ı kanondan çıkarın, 9. filmi biraz erteleyin ve 8. bölümü yeniden çekin. Luke Skywalker'ın mirasını, bütünlüğünü ve karakterini gerektiği şekilde kurtarın.”

‘KİŞİSEL ALGILAMIYORUM’

Bu tepkilere karşılık filmin senaristi ve yönetmeni Rian Johnson ise “Hayranlar böyle şeyleri çok önemsiyor ve bekledikleri bir şey gerçekleşmeyince çok üzülüyorlar. Onların tepkilerini kişisel algılamıyorum” diyor.

Star Wars'un hafta sonu hasılatı geldi İlginizi Çekebilir Star Wars'un hafta sonu hasılatı geldi